W ostatnim czasie pojawiło się wiele plotek mówiących o tym, że Microsoft planuję stworzyć konsolę tylko do streamingu gier – z serwerów firmy do urządzenia użytkownika. W tej sprawie wypowiedział się teraz Phil Spencer, szef marki.

Konsola Microsoftu tylko do streamowania gier? Nie w najbliższym czasie

Sprzedaż Xboxa nie ma znaczenia

Jeszcze przed oficjalną zapowiedzią następcy Xboxa One, Project Scarlett, w internecie krążyła masa plotek mówiących o tym, jakoby Microsoft pracował jednocześnie nad dwiema konsolami. Firma jednak szybko zdementowała doniesienia, które mówiły, że poza mocnym Project Scarlett pojawi się jeszcze słabsza odmiana. Po tej wypowiedzi większość osób stwierdziła, że „słabszą” konsolą będzie w rzeczywistości model pozwalający jedynie na streaming gier z serwerów Microsoftu. Teraz i ta plotka została obalona.

Zobacz także: Wszystko wskazuje na to, że iPhone 11 będzie wielkim rozczarowaniem

Phil Spencer powiedział wprost, że Microsoft nie pracuje obecnie nad konsolą wyłącznie do strumieniowania gier. Stwierdził on jednocześnie, że takie rozwiązanie jest świetne dla smartfonów, a konsole stacjonarne wciąż powinny uruchamiać gry w znany nam wszystkim dotychczas sposób. Oczywiście Spencer nie wyklucza, że taki sprzęt pojawi się w przyszłości. Jak pisałem wczoraj, moim zdaniem takie rozwiązanie spisałoby się idealnie na mobilnym Xboxie.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.