Huawei przypomina o swoich inteligentnych okularach – premiera tuż, tuż?

Paweł Maretycz Newsy 2019-08-16

Kilka miesięcy temu, podczas premiery smartfonów z serii Huawei P30, firma ogłosiła również partnerstwo z Gentle Monster, koreańską marką odzieżową. Obie marki pracują nad stworzeniem pierwszych inteligentnych okularów dla Huawei. Wspomniane inteligentne okulary AR/VR mają być stylowe i na pierwszy rzut oka mają wyglądać jak zwykłe okulary przeciwsłoneczne. Teraz nowe zgłoszenia znaków towarowych złożone przez firmę wskazują, że urządzenie przeszło przez proces rozwoju i zostanie zaprezentowane na targach IFA 2019.

Huawei VR Glass i AR Glass

Huawei VR Glass

Kilka dni temu, 14 sierpnia, Huawei Technologies złożyło dwa zgłoszenia znaków towarowych do EUIPO (European Union Intellectual Property Office) oraz w brytyjskim IPO (Intellectual Property Office) dla nazw Huawei VR Glass i Huawei AR Glass. Obie aplikacje zostały zaklasyfikowane do klasy 9 z opisem zawierającym inteligentne okulary, smartwatche, smartfony, okulary 3D i okulary. Wnioski w tej sprawie złożyli Forresters z Monachium w Niemczech. Jest to ta sama firma, która złożyła wnioski na początku tego miesiąca o nazwy Huawei SuperSensing Camera i Cine Lensing. Obydwa są prawdopodobnie przeznaczone dla telefonów Huawei Mate serii 30, które mają zostać wprowadzone na rynek w październiku.

Zobacz też: Malware Norman zamieni nasze komputery w koparki kryptowalut

Na początku tego roku firma podzieliła się szczegółami dotyczącymi opracowywanych przez siebie okularów AR, które będą pierwszymi wyposażonymi we wbudowany asystent głosowy. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikom możliwe jest również wykonywanie połączeń telefonicznych za pomocą inteligentnych okularów. Okulary posiadają certyfikat IP67, dzięki czemu są wodo i pyłoszczelne. Dodatkowo można je ładować indukcyjnie, a także przez dołączoną skórzaną kaburę z wbudowanym portem USB Typu-C. Inteligentne okulary Huawei będą zasilane przez  stosunkowo duży akumulator jak na produkt z tej kategorii o pojemności 2200 mAh. Firma nie ujawniła daty wprowadzenia na rynek swoich inteligentnych okularów Huawei VR Glass i AR Glass. Pojawiły się jednak doniesienia o ich premierze jeszcze w 2019 roku. Jednak nie są one jeszcze oficjalne. Możliwe jest, że firma będzie mogła je zaprezentować podczas międzynarodowych targów IFA, które odbędą się w Berlinie.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x