Składane telefony stają się powoli normą w branży. Jednak możemy również wkrótce uzyskać składany komputer PC. Amerykański gigant techniczny, Dell złożył wniosek patentowy na dwuekranowe urządzenie z systemem Windows 10. Urządzenie będzie wykorzystywać wąskie podwójne osie zawiasów w celu wygładzenia zgięcia. Patent został pierwotnie zgłoszony w USPTO (US Patent and Trademark Office) w lutym 2018 roku. Natomiast został opublikowany 8 sierpnia 2019 roku. Patent firmy Dell nosi tytuł Information Handling System Narrow Width Hinge.

Dell — składany tablet

Dell składany tablet

Jest on przeznaczony dla urządzenia 2 w 1 z zawiasem dwuosiowym o małej szerokości, który łączy obrotowo obie części urządzenia. Konstrukcja wykorzystuje również zespół przekładni w celu zsynchronizowania ruchu podwójnych osi na jednym końcu podwójnych osi. Zgłoszenie patentowe zawiera również opis sposobu jego działania:

Zespół przekładni synchronizuje ruch wokół podwójnych osi na jednym końcu podwójnych osi, przy czym zespół przekładni posiada wsporniki do połączenia z każdą częścią obudowy. Wsporniki momentu obrotowego łączą się z przeciwległym końcem podwójnych osi, każdy wspornik momentu obrotowego łączy się z częścią obudowy i opiera się obrotowi części obudowy poprzez generowanie tarcia na osi.

Zobacz też: Garmin już niedługo zaprezentuje 6 nowych smartwatchy. Poznaj wszystkie modele.

Ponadto, firma Dell twierdzi, że konfiguracja będzie wyposażona w wąską ramkę. Mała szerokość elementów zawiasów urządzenia zapewnia niewielki odstęp między elementami. Dzięki temu informacje wizualne prezentowane na wyświetlaczach mają bardziej jednolity wygląd niż w przypadku większych odstępów. Oznacza to, że producent postanowił postawić na konstrukcję z dwoma, niezależnymi ekranami.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.