Chiny zapowiadają odwet za działania USA. Na tym konflikcie najbardziej ucierpią konsumenci

Paweł Maretycz Newsy 2019-08-16

Wojna handlowa między USA a Chinami nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia. Chiny zasygnalizowały dziś, że planują odwet aq niedawno ogłoszoną przez USA plany rozszerzenia cła na kolejne 300 miliardów dolarów w towarach wyprodukowanych w Państwie Środka. Chiny ogłosiły, że taryfy są pogwałceniem skutecznego impasu osiągniętego przez prezydenta USA Donalda Trumpa i jego chińskiego odpowiednika Xi Jinping. Nie określiły jeszcze, w jaki sposób planują odwet na USA. Plany chińskiej delegacji, która ma być w Waszyngtonie we wrześniu, pozostają niezmienione. Ogłoszono jednak, że Chiny nie mają innego wyjścia, jak tylko podjąć niezbędne działania odwetowe.

Chiny zapowiadają odwet na USA

Chiny zapowiadają odwet na USA

Trump oświadczył w tym miesiącu nowe podatki celne, które wejdą w życie 1 września. Biały Dom oskarżył Pekin o bycie manipulatorem walutowym, pozwalając RMB na osłabienie. Podatki te w większość będą dotyczyły kategorii elektroniki, takich jak laptopy, konsole do gier i smartfony. Trump niedawno ogłosił, że nałożenie cła na niektóre towary zostanie opóźnione do okresu poświątecznego. Mimo to, wiele towarów niekonsumenckich nadal będzie objętych cłem od 1 września.

Zobacz też: Przenośny Xbox niczym Nintendo Switch to konsola, jakiej potrzebujemy

To jednak nie ma większego znaczenia dla konsumentów z Europy. To, czego powinniśmy się obawiać, jest eskalacja tego konfliktu. Już wcześniej USA pokazało, że potrafi odciąć chińskie firmy od dostępu do technologii. Takie działania mogłyby spowodować, że producenci z Państwa Środka mieliby utrudnione zdanie przy produkcji smartfonów. Warto zaznaczyć, że chińscy producenci są czołowymi dostawcami smartfonów w naszym regionie. Dlatego właśnie my najbardziej możemy odczuć efekty tego konfliktu.

Źródło: wccftech


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x