Chrome OS 76 nowe funkcje

Google planuje dodać tryb zdjęć portretowych do… Chromebooków

Newsy

Oprócz dodania scentralizowanego sterowania muzyką i wsparcia dla wirtualnych pulpitów, Chrome OS 76 dodaje nowy tryb portretowy do aplikacji aparatu fotograficznego platformy. Obecnie jest on dostępny wyłącznie na firmowym tablecie Pixel Slate. Jest to dość dziwne, biorąc pod uwagę, że Google jakiś czas temu zakończyło dla niego oficjalne wsparcie. Jeszcze dziwniejsze jest jednak to, że Google planuje wprowadzić tę funkcję do innych Chromebooków w przyszłości.

Chrome OS 76 nowe funkcje

Chrome OS 76 nowe funkcje

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

W przeciwieństwie do Pixel Slate większość Chromebooków posiada aparaty o niskiej rozdzielczości. Jako takie, nie będą w stanie w znaczący sposób wykorzystać tej funkcji. W przyszłości opcja ta również na niewiele się zda, ponieważ Google nie planuje już tworzenia tabletów. Innymi słowy, opcja ta nie ma większego sensu. Wracając do aktualizacji, firma również dostosowała interfejs aplikacji dla aparatu, aby ułatwić sposób przełączania się użytkowników między różnymi trybami w Chrome OS. Ta opcja jest dostępna już dla wszystkich użytkowników Chrome OS. Aktualizacja dodaje również nowy przycisk Wyczyść wszystko do łatwiejszego ukrywania powiadomień.

Zobacz też: Jak to jest, że śmieci z kosmosu nigdy nikogo nie zabiły?

Ponadto Google obiecuje w przyszłości w znacznie większym stopniu skupiać się na informowaniu użytkowników na temat przyszłych aktualizacji. Dzięki temu będziemy mieli szybszy i szerszy dostęp do informacji na temat tego, co ma się znaleźć w przyszłej wersji systemu. Jest to funkcja niezwykle istotna, zwłaszcza dla użytkowników wersji Alpha i Canary. Ci bowiem jako pierwsi zawsze spotykają się z nowymi rozwiązaniami.

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x