Samsung-Galaxy-Tab-2

Od czasu premiery Galaxy Tab 10.1 wciąż jest o nim głośno. Najpierw okazało się, że niektóre urządzenia mają fabrycznie odblokowany bootloader, bez żadnego wyraźnego schematu co do miejsca kupna. Chwilę po tym jak tablet trafił na sklepowe półki, naturalnie został zrootowany przez użytkownika XDA – taka wiadomość chyba już nikogo nie dziwi.

Jeśli to za mało, udało się także wgrać ClockWorkMod Recovery, który jest podstawowym narzędziem dla większości użytkowników Androida. Niestety, ten kawałek tortu dostępny jest na razie tylko dla urządzeń z fabrycznie odblokowanym bootloaderem. Szczerze liczymy, że są to tylko chwilowe trudności.

GalaxyTabCWM

A żeby deweloperzy się nie nudzili, Samsung wypuścił kod źródłowy jądra. Chyba nie trzeba wspominać jak ważne to jest dla rozwoju custom Romów. Podkręcanie procesora i tweaki już niedługo będą dostępne dla przeciętnego użytkownika Galaxy Tab 10.1.

GalaxyTabKernel

Jak widać, premiera flagowego tabletu Samsunga odbiła się szerokim echem w świecie deweloperów. Przyszli nabywcy tego urządzenia mogą się cieszyć – nie ma nic lepszego od szerokiego wsparcia. Biorąc pod uwagę ceny Galaxy Tab w Polsce, u nas także może się on okazać hitem.

źródło: phandroid.com androidcommunity.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Brzeziński