Jesteśmy dokładnie w połowie trzeciego kwartału 2019 roku, a tu już mowa o 2020 roku? Nie za wcześnie? Wszystko zależy od punktu siedzenia, bo Samsung niewątpliwie już szykuje się do nowej generacji urządzeń. Wszelkie modele, które poznamy jeszcze w tym roku, niewątpliwie są na ostatniej prostej zdobywania niezbędnych certyfikatów oraz poprawianiu ostatnich problemów. Wśród nich jest na swój sposób flagowa propozycja w postaci Galaxy A90. Jednak do Sieci trafiły szczegóły aparatów kolejnej generacji urządzeń z serii Galaxy A, więc czas najwyższy się im przyjrzeć.

Ulepszenie aparatów w nowej serii Galaxy A to główny cel Samsunga

Galaxy A80

Jedną z najważniejszych nowości w ramach mobilnej fotografii jest łączenie czterech pikseli w jeden, aby poniekąd pozbyć się ograniczeń rozmiarów matryc. Dlatego aparaty 48 MPx na nikim nie robią wrażenia, w drodze są modele z 64 MPx, a Samsung już zapowiedział współpracę z Xiaomi w celu pokazania urządzenia z matrycą 108 MPx. Ta też zmierza do serii Galaxy A, co pokazuje poniższa tabela:

samsung galaxy a 2020 aparaty

Nazewnictwo Galaxy A91, A81, A71, A61 i tak dalej zostało jakiś czas temu potwierdzone za sprawą zastrzeżenia znaków towarowych przez Samsunga. Niemniej skupmy się na aparatach, które… ewidentnie pokazują nową generację urządzeń. Trzy matryce dla najsłabszych modeli? Taka popularność kamer ToF? Dzisiaj wydaje się to poniekąd zbędne, ale pamiętajmy, że mówimy o 2020 roku, który z pewnością zaskoczy nas innymi rewolucjami i tego typu parametry będą czymś naturalnym.

Zobacz też: W jaki sposób Apple pozbędzie się notcha?

Warto też pamiętać, że Samsung najprawdopodobniej nie pokaże wszystkich tych urządzeń w tym samym czasie i będzie dawkował emocje. Rok zapewne zacznie się od pokazania kluczowych modeli, czyli Galaxy A71, A51 i A31, które są najbardziej uniwerslanymi propozycjami, jak i jednym z najpopularniejszych w ramach obecnej generacji, bez jedynki z tyłu. Teoretycznie zabrakło jeszcze wzmianki o Galaxy A11, ale skoro tak Samsung się rozpędził, to zapewne dla tego smartfona znajdą się dwa aparaty. Tym samym nie zapominajmy jeszcze o dodawaniu liter – ostatnim zaprezentowanym smartfonem z serii Galaxy A jest Galaxy A10s, którego to nie produkują Koreańczycy.

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.