Wygląda na to, że ekspansja Androida nie zna granic. Podczas konferencji Telematics Detroit 2009, firma Continental przedstawiła koncepcję dzięki której nasze samochody staną się jeszcze bardziej spersonalizowane. AutoLinQ jest rozwiązaniem następnej generacji, umożliwiające znacznie większą niż dotychczas informatyzację naszych aut oraz łączność z nimi. Interesujące nas zawartości sieci web będą pobierane wprost na deski rozdzielcze samochodów. Za sprawą Androida, możliwości AutoLinQ są ograniczone w zasadzie tylko wyobraźnią programistów. W zasadzie ponieważ firma Contineltal wraz z innymi firmami z branży motoryzacyjnej oraz developerami pracuje nad zapewnieniem bezpieczeństwa całego systemu. Cała koncepcja AutoLinQ skupia się na czterech tzw. widokach:
– „Mobile View” – pozwala na wysyłanie zapytań lub komend za pomocą urządzenia mobilnego (telefonu). W efekcie pozwoli to np. na ustalenie lokalizacji samochodu.
– „Car View” – to część systemu odpowiedzialna za komunikację z kierowcą oraz pasażerami. Funkcje tej części to m.in. nawigacja, multimedia, pogoda, kalendarz, poczta oraz wiele innych aplikacji dostosowanych przez użytkowników samochodu.
– „Partner View” – ta część zapewnia programistom dostęp do całej platformy, umożliwiając im np. tworzenie nowych aplikacji.
– „Home View” – pozwala na sprawdzenie statusu auta za pomocą urządzeń domowych, takich jak komputery PC, notebooki i netbooki.
Bliższe informacje: http://www.autolinq.net

Skomentuj na Największym Polskim Forum Android

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.