Huawei pracuje nad 6G

Huawei rozpoczyna badania nad 6G w kanadyjskim centrum badawczo-rozwojowym

Newsy

Sieć 5G budzi olbrzymie kontrowersje. Jest to jednak przyszłość komunikacji bezprzewodowej na świecie i już za kilka lat stanie się ona standardem. Nie jest ona jednak wciąż rozwiązaniem idealnym. Wciąż jest wiele kwestii, które można w jej przypadku poprawić. Nic więc dziwnego, że wiele firm już rozpoczęło pracę nad jej następcą. Podczas gdy większość operatorów wciąż znajduje się na wczesnym etapie wdrażania systemów 5G, Huawei rozpoczął już badania nad rozwiązaniami sieci szóstej generacji w swoich laboratoriach w Ottawie na terenie Kanady.

Huawei pracuje nad 6G

Huawei pracuje nad 6G

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Według przecieków firma ściśle współpracuje z ponad 13 uniwersytetami i instytutami badawczymi nad siecią 6G i jej możliwymi zastosowaniami. Zgodnie z wstępną prognozą Huawei, technologia 6G nie będzie dostępna na rynku przed 2030 rokiem. Na początku roku pojawiły się wiadomości, że Samsung zrobił podobne kroki w pracach nad 6G w swojej bazie badawczej w Seulu. Dlatego nie dziwi fakt, że Huawei stara się również zająć miejsce wśród liderów w nowej generacji łączności mobilnej.

Zobacz też: Google ponownie zwraca kasę — tym razem za awaryjnego Pixela

W czerwcu, Nokia, Ericsson i SK Telecom ogłosiły swoje strategiczne partnerstwo. W jego ramac wspólnie pracując nad szczegółami rozwoju 6G. Ogólnie rzecz biorąc, są to wciąż wczesne kroki. W tej chwili nie ma żadnych jasnych standardów dla sieci następnej generacji. Natomiast wszystkie przeprowadzone badania są nadal w większości teoretyczne, a nie praktyczne. Biorąc pod uwagę, że parametry sieci 5G są zdumiewające, to nie wiem czego się spodziewać po sieci kolejnej generacji.

Źródło: GSMarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x