HMD wręcz słynie ze świetnego wsparcia, jakie zapewnia smartfonom Nokia. W zeszłym tygodniu pisałem o bardzo fajnej niespodziance, jaką sprawił Samsung użytkownikom Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Teraz HMD także postanowiło uszczęśliwić właścicieli swoich starszych urządzeń – Nokii 3, 5, 6 i 8. Jeśli masz którykolwiek z tych smartfonów, to na pewno się ucieszysz.

Niespodzianka dla użytkowników Nokii 3, 5, 6 i 8

Nokia 8

Nokia ogłosiła dziś świetną nowinę dla właścicieli tytułowych modeli smartfonów. Firma poinformowała bowiem, że będzie je wspierać przez dodatkowy rok. Przez „wspierać” rozumiemy jednak wyłącznie kwartalne aktualizacje zabezpieczeń. Na nowe wersje Androida nie mamy już raczej co liczyć, jednak o wiele lepsze to, niż nic. Wymienione urządzenia będą wspierane do października 2020 roku.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz także: Preinstalowane złośliwe oprogramowanie na smartfonach z Androidem. Wiele osób jest narażonych

Żeby była jasność – chodzi o modele smartfonów wydanych w 2017 roku. HMD obiecuje obecnie 3-letnie aktualizacje bezpieczeństwa jako część programu Android One, jednak w momencie premiery powyższych smartfonów, firma zapewniała tylko 2. Nie da się ukryć, że spółce należy się ogromna pochwała – mało który producent zdecydowałby się na taki gest, tym bardziej, że nikt go od niego nie oczekiwał.

Źródło: gsmarena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.