mapy google transport publiczny

Huawei szykuje swoje mapy – kolejny krok do niezależności

Łukasz Pająk Newsy 14-08-2019

Zapewne doskonale znacie Harmony OS, jeśli tylko jesteście naszymi Stałymi Czytelnikami. Huawei już niejako oficjalnie stara się odciąć od wszystkiego, co związane ze Stanami Zjednoczonymi – w końcu wojna powraca. Jednak stworzenie własnej platformy to dopiero początek i przed Chińczykami jeszcze od groma pracy, aby móc powiedzieć, że są gotowi mierzyć się z Apple i Google jak równy z równym, jeśli chodzi o mobilne systemy. Dlatego kolejnym oficjalnym ogłoszeniem jest to, że Huawei chce mieć swoje mapy.

Mapy od Huawei to kolejny punkt, aby się uniezależnić

fotoradary w mapach google

Spokojnie, Huawei nie będzie od nowa badać lądów i oceany, a po prostu przygotuje swoją odpowiedź na niesamowicie popularne dzisiaj Mapy Google, które wykorzystywane są na każdym kroku. Wbrew pozorom nie służą one tylko do nawigacji. W każdym programie, gdzie tylko wykorzystywana jest lokalizacja lub pokazywana mapa, to duży udział mają w tym biblioteki Google. Dlatego Huawei szykuje odpowiedź i ich Map Kit ma zbierać informację o ponad 150 państwach i różnych regionach z całego globu. Pomóc w tym wszystkim ma sieć stacji bazowych firmy, które dostępne są w ponad 160 krajach. Prezes firmy zapowiada też wiele zaawansowanych rozwiązań, jak analiza pasa ruchu, mapy w rozszerzonej rzeczywistości czy też informacja o ruchu na żywo. Jak to zazwyczaj bywa, zapowiedzi są interesujące.

Zobacz też: Nowości na Netflixie oraz filmy i seriale do usunięcia.

Dodajmy do tego jeszcze wsparcie dla 40 języków na start i w tej grupie teoretycznie nie powinno zabraknąć naszego dialektu. Już mniej oficjalnie mówi się, że Huawei za partnera wybrało sobie rosyjską firmę Yandex oraz amerykańską Booking Holdings. Więcej szczegółów mamy poznać w październiku.

Źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x