ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
https://android.com.pl/news/254500-samsung-galaxy-a10s-odm-producent/

Galaxy A10s drugim smartfonem firmy, którego… nie produkuje Samsung

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Myślisz, że korzystasz ze smartfona, który został wyprodukowany przez lidera mobilnego rynku, a tymczasem to sprawka zupełnie innej firmy. Jak reagujesz? Zapewne nijak, bo teoretycznie ma to marginalne znaczenie dla przeciętnego użytkownika. Niemniej pojęcie ODM (Original Design Manufacturer) nabiera na znaczeniu nawet w przypadku Samsunga. Okazuje się bowiem, że Galaxy A10s, który wczoraj zadebiutował, jest drugim smartfonem, którego wyprodukowanie Koreańczycy zlecili zewnętrznej firmie.

Samsung Galaxy A10s nie jest produkowany przez Koreańczyków

samsung galaxy a10s specyfikacja wyglad oficjalnie cena

Pojęcie ODM w skrócie można opisać tak, że jedna firma projektuje urządzenie i wykorzystuje swoje patenty, ale jego produkcję zleca zupełnie zewnętrznemu podmiotowi. Jeśli pamiętacie takie marki jak MDA i SPV, to z pewnością wiecie, że było to HTC w przebraniu i również tyczyło się pojęciu ODM. O ironio, dzisiaj to U12 Life spotkał podobny los, ale wróćmy do Samsunga. Wspomniałem wcześniej, że to druga sytuacja, kiedy Koreańczycy zrzekają się roli producenta. Pierwsza dotyczyła Galaxy A6s, który został stworzony przez firmę odpowiedzialną za wiele modeli Xiaomi. Niemniej ten smartfon nigdy nie opuścił Państwa Środka, a z Galaxy A10s będzie inaczej. To właśnie za sprawą certyfikacji w FCC sytuacja wyszła na wierzch. Tym razem to Jiaxing Yongrui Electron Technology wzięło na swoje barki produkcję jednego z najtańszych modeli Samsunga.

Zobacz też: Co nieco o statystykach na YouTubie.

Dlaczego w ogóle tak się postępuje? Oczywiście chodzi o pieniądze i oszczędności. Samsung oszczędza na tym, że zleca Chińczykom produkcję smartfonów, gdzie jest zdecydowanie taniej. Co ciekawe, według analityków Koreańczycy mają sprzedać od 30 do 40 milionów egzemplarzy urządzeń, które nie będą przez nich wyprodukowane.

Źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy