Czym się kierować przy wyborze dostawcy usług mobilnych? Czynników jest od groma i oczywiście jednym z kluczowych jest cena, ale też powinna liczyć się sama jakość usług. Ta oczywiście jest zróżnicowana geograficznie i jeśli nie jesteśmy w stanie zweryfikować lokalnych możliwości poszczególnych operatorów, to musimy polecać na globalnych rankingach. Wśród nich jest RFBENCHMARK, którego wyniki prezentuję Wam raz na miesiąc. Autorzy z pomocą coraz większej liczby użytkowników mierzą jakość mobilnego internetu w naszym kraju w kilku kategoriach.

Najlepszy internet mobilny według RFBENCHMARK

Tradycyjnie przedstawiam Wam również zeszłomiesięczne wyniki, kiedy to Orange musiało oddać zwycięstwo w jednej z kategorii. Tymczasem przejdźmy do danych za lipiec:

W kwestii łączności 4G to Orange i T-Mobile zajmują czołowe pozycje z naciskiem na tego pierwszego, który w ogólnym rozrachunku wypada po prostu lepiej. Analogicznie wygląda sytuacja z poprzednią generacją. Współpraca obu operatorów widać też przekłada się na te wyniki, choć oczywiście nie można traktować tego jednoznacznie. Niemniej zdecydowanie najgorzej poradził sobie Plus, który niezależnie od technologii po prostu nie poradził sobie dobrze w czerwcu i zamyka ranking najlepszego internetu mobilnego.

Zobacz też: Świetna sprzedaż Samsunga i Xioami w Europie.

Na koniec trochę statystyk, czyli przypominam, że to użytkownicy składają się na poszczególne wyniki. Jeśli jesteście zainteresowani wsparciem RFBENCHMARK, to zachęcam do pobrania darmowych aplikacji ze Sklepu Play lub App Store. Tymczasem na lipcowe zestawienie złożyło się 129407 pomiarów – autorzy notują kolejny rekord.

Źródło: rfbenchmark

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.