ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kiano – kolejne polskie tablety już dostępne!

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
blade-core

Na rynku tabletów z systemem Android nie brakuje drogich i funkcjonalnych urządzeń. Mimo to, coraz ciekawszą alternatywą stają się niedrogie polskie tablety – tak też jest w przypadku Kiano.

Polski producent przygotował dwie linie tabletów – Zip i Blade. Wszystkie urządzenia mają zainstalowany system Android – niestety nie jest to Honeycomb. W zależności od wybranej wersji, użytkownik otrzyma Androida 2.1 Eclair, 2.2 Froyo lub 2.3 Gingerbread.

blade-pro

Kiano Blade Pro wyposażony został w 7-calowy, pojemnościowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Procesor to ARM Cortex A8 o mocy 1 GHz. Wewnętrzna pamięć oferuje pojemność 4 GB. System operacyjny to Android 2.2. Blade Pro standardowo obsługuje wyłącznie sieci WiFi, ale po podłączeniu specjalnego adaptera możliwe jest korzystanie z połączeń 3G. Producent wycenił ten tablet na 1099 złotych.

kiano-blade-core
Drugim urządzeniem z serii Blade jest Core. W jego przypadku producent również zdecydował o zastosowaniu 7-calowego ekranu o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Procesor to jednostka o mocy 1.2 GHz. Do dyspozycji użytkownika są 4 GB pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej za pomocą kart microSD) i 512 MB pamięci RAM. Tablet działa pod kontrolą systemu Android w wersji Gingerbread. Koszt urządzenia to 899 złotych.

zip-city
Tablet Zip City ma 7-calowy ekran (rozdzielczość 800 x 480), procesor RK2818 o mocy 1 GHz, 256 MB pamięci DDR2. Obsługuje zarówno sieci WiFi, jak i transmisję danych przez 3G. Bardzo przeciętne parametry techniczne wymusiły na producencie instalację przestarzałego systemu Android 2.1. Cena tego urządzenia to 699 złotych.

zip-young
Ostatnim urządzeniem w ofercie Kiano jest Zip Young. Podobnie jak pozostałe tablety, wyposażony jest on w 7-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Pamięć operacyjna to zaledwie 256 MB. Na pliki użytkownika producent przewidział tylko 4 GB. Sercem urządzenia jest jednostka VIA 8650 o mocy 800 MHz. Koszt to zaledwie 549 złotych.

źródło: Kiano

Sprawdź najnowsze wpisy