Śledzenie tematów na Twitterze będzie wyglądało tak samo jak śledzenie kont

Paweł Maretycz Newsy 2019-08-14

Twitter zacznie pozwalać użytkownikom na śledzenie tematów. Firma zapowiedziała, że będzie pozwalać użytkownikom zobaczyć tweety o określonym przez nich temacie wewnątrz osi czasu. Kiedy funkcja zostanie uruchomiona, będziemy mogli śledzić tematy, w tym drużyny sportowe, gwiazdy i programy telewizyjne, z wyborem tweetów o nich wstawionych obok tweetów w naszym kanale. Tematyka będzie kuratorowana przez Twittera, a poszczególne tweety będą identyfikowane poprzez uczenie się maszynowe, a nie poprzez kuraturę redakcyjną, mówi firma. Na razie będzie to dotyczyło jedynie sportu. Funkcja jest teraz testowana na systemie Android.

Śledzenie tematów na Twitterze

twitter śledzenie tematów

Pomoże to użytkownikom znaleźć najlepsze treści na platformie, nawet jeśli nie wiedzą, które konta powinni śledzić. Przez lata firma starała się ułatwić ludziom znalezienie wartości na Twitterze, który może być zapowiedzią dla nowych użytkowników. Wcześniej, Twitter Momenty pozwoliły ludziom śledzić wydarzenia takie jak Oscary lub zawody sportowe. Nie jest jasne, czy algorytmiczna promocja interesów będzie zachowywać się inaczej niż algorytmicznie promowane retweety. Podstawowa mechanika wydaje się być dość podobna, przynajmniej na powierzchni.

Zobacz też: Apple ma pomysł jak pożegnać notcha

 W ramach demonstracji menedżer produktu mieszał słowa kluczowe i niektóre konta indywidualne, aby utworzyć nową listę przylegającą do kanału domowego i dostępną przez przeciąganie.

Uważamyż dzięki temu Twitter stanie się potężniejszą platformą informacyjną.

— powiedział Wally Gurzynski, kierownik produktu w firmie. Twitter ogłosił to na spotkaniu z dziennikarzami. Inne plany zmian obejmują przeszukiwalne wiadomości bezpośrednie. A także możliwość zmiany kolejności zdjęć na Twitterze po dołączeniu ich do nowego postu oraz plany dodania wsparcia dla Apple’s Live Photos.

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x