Huawei interesuje się ekranami LCD, aby zatopić w nich czytnik linii papilarnych

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-08-14

Dotychczas wszystkie telefony ze skanerami linii papilarnych na wyświetlaczu mają wyświetlacz AMOLED. Około rok temu pojawiły się doniesienia, że telefony z wyświetlaczami LCD będą również wyposażone w skanery linii papilarnych na wyświetlaczu w 2019 roku. Jednak żaden z nich nie został jeszcze ogłoszony. W kwietniu poinformowano, że opracowano pierwszy wyświetlacz LCD z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych.

Huawei ze skanerem odcisków palców w LCD

Teraz film wideo z telefonem Huawei korzystającym z nowej technologii pojawił się w sieci. Nie wiemy, czy jest to prototypowy telefon przeznaczony wyłącznie do testowania wyświetlacza LCD w technologii czujników odcisków palców. Możliwe też, że jest telefon, którego premiera nastąpi wkrótce.

Zobacz też: Panele słoneczne — czy będą wreszcie powszechne?

Zastosowanie skanera odcisków palców w ekranach LCD niesie ze sobą wiele zalet. Dzięki temu nawet tańsze urządzenia, w których wyświetlacz AMOLED byłby zbyt drogi, będą mogły korzystać z tej technologii. Huawei wprowadzając taki telefon na rynek, mógłby zrewolucjonizować pod tym względem także niższą półkę cenową. Oczywiście nie ma co liczyć, że technologia ta trafi także do najniższej półki. Tam nawet klasyczny skaner odcisków palców wciąż jest rzadkością. Jednak sprawa ma się już inaczej z urządzeniami do 1000 złotych. Jeśli Huawei wprowadzi tą technologię, to konkurencja także nie będzie dłużna. Dzięki temujuz wkrótce ekrany LCD, że zintegrowanym odciskiem palców mogą stać się normą w smartfonach.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x