WhatsApp dwa miliardy użytkowników

WhatsApp odblokujesz odciskiem palca też na Androidzie

Newsy

W lutym aplikacja dla systemu iOS dodała funkcję Screen Lock. Po jej włączeniu sprawia, że aplikacja poprosi nas o uwierzytelnienie przy użyciu odcisku palca za każdym razem, gdy chcemy z niej skorzystać. Teraz kilka miesięcy później, ta sama funkcja w końcu dotarła do systemu Android, chociaż w tej chwili funkcjonalność jest tylko częścią najnowszej wersji beta WhatsApp.

WhatsApp odblokowanie odciskiem palca

WhatsApp odblokowanie odciskiem palca

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

CosApp 2.19.221 jest dostępny dla beta testerów. Żeby ją uruchomić, należy przejść do: Ustawienia > Konto > Prywatność > Blokada linii papilarnych. Po włączeniu należy użyć swojego odcisku palca do uwierzytelnienia za każdym razem, gdy będziemy chcieli uruchomić aplikację. Nadal można odbierać połączenia, jeśli aplikacja WhatsApp jest zablokowana. Funkcja jest aktywowana także po stronie serwera. Dlatego może się zdarzyć, że pomimo najnowszej wersji beta nie będzie ona dostępna.

Zobacz też: Spotify właśnie stało się najlepszą platformą dla podcasterów

Można ustawić timer dla blokady automatycznej. Wtedy będzie się blokowała automatycznie, po 1 minucie lub po 30 minutach. Jeśli więc wybierzemy cokolwiek innego niż natychmiast, otrzymamy określoną ilość czasu od ostatniego użycia WhatsApp, podczas którego aplikacja pozostaje odblokowana i nie będzie wymagała ponownego pobrania odcisku palca. Na koniec, w tej samej sekcji Ustawienia otrzymujemy również przełącznik pokazujący zawartość wiadomości i nadawcę w powiadomieniach. Jeśli używamy widżetu WhatsApp i włączymu blokadę odcisków palców, widget nie pokaże niczego, ponieważ zawartość jest domyślnie ukryta. WhatsApp używa oficjalnego biometrycznego API uwierzytelniania Androida. Dlatego możemy być pewni, że nasze dane o odciskach palców nie są wysyłane do Facebooka. Niestety, nie wiadomo kiedy funkcja ta trafi do stabilnej wersji aplikacji.

Źródło: GSMarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x