honeycomb-bee-android
Wczoraj, za sprawą mojego redakcyjnego kolegi, dowiedzieliście się o pierwszej wzmiance na temat Androida w wersji 3.2. Zdziwieni, że zaczynamy mówić o kolejnej aktualizacji, podczas gdy update 3.1 dopiero co wylądował? Bardzo prawdopodobnym jest, iż to może być ostatnie udoskonalenie przed sławnym już Ice Cream Sandwich.

Jak donosi serwis thisismynext.com powołując się na 3 niezależne źródła, nowa wersja Androida wniesie kilka istotnych zmian. Po pierwsze, wreszcie przystosuje odpowiednio system do pracy na 7-calowych tabletach. Po drugie, pojawi się wsparcie dla chipsetów Qualcomm, co pozwoli na kolejne optymalizacje maszynek, które takie CPU posiadają – mowa tu m.in. o HTC Flyer czy nadchodzącymi ASUS MeMO i Huawei MediaPack (oba działają na dwurdzeniowym Snapdragonie). Prócz tego doczekamy się zapewne ulepszonych widżetów czy aktualizacji do oprogramowania, tj. Movie Studio, Movies czy Music. 

Kiedy premiera? Wg owego portalu, Androida 3.2 możemy się spodziewać pod koniec lata, co może oznaczać, że tablety z premierami w sierpniu mogą go już mieć na pokładzie.

źródło: thisismynext.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Mynarski