ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Gingerbread dla Xperii X10 w sierpniu

Autor: Dan Sierakowski Kategoria: Newsy

img_212052_xperia-x10Dobre wsparcie dla urządzeń z Androidem to jedno z największych życzeń użytkowników zielonego robota. Najwyraźniej spełniło się kolejne z nich, bowiem Sony Ericsson oficjalnie zapowiedział najnowszą odsłonę Androida Gingerbread dla smartfonu Xperia X10.

Na swoim blogu Sony Ericsson powiadomił, iż aktualizacja dla X10 wniesie nową funkcję, zwaną Facebook inside Xperia. Dzięki niej integracja z portalami społeczniościowymi Xperii będzie jeszcze większa, dzięki czemu użytkownicy tego smartfonu będą mogli błyskawicznie dać „lajka” słuchanemu utworowi czy oznaczyć przeglądane zdjęcia w telefonie. 

Oprócz tego kolejna wersja wprowadzi nowe funkcje, takie jak parowanie przez Wi-Fi i USB, możliwość instalacji aplikacji na karcie pamięci, poziomy układ pulpitu, obsługa Flasha 10.3 oraz nowe, multimedialne widgety. Niestety, funkcja DLNA nie będzie dostępna dla smartfonu, ponieważ producent nie zdążył uzyskać zatwierdzenia tej technologii, które jest niezbędne do jej wprowadzenia w Xperii. Aktualizacja od Sony Ericssona ma ukazać się dopiero w sierpniu, jednak już teraz developerzy zaprezentowali jak działa testowa wersja Gingerbreada dla X10.

Niestety, po dobrych wiadomościach na koniec pozostaje smutna informacja dla użytkowników Xperii X8, X10 mini i X10 mini pro. Modele te nie otrzymają najnowszego Androida, ponieważ mają zbyt mało pamięci RAM do płynnego działania smartfonu. Sytuacja zdaje się być bardzo podobna do ostatniej, w której HTC potwierdziło brak aktualizacji dla Desire, jednak nie wydaje się by tym razem skończyła się ona podobnie.

źródła: thenextweb.com oraz mobilecrunch.com 

Sprawdź najnowsze wpisy