ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iQOO Pro 5G z szybką pamięcią

iQOO Pro 5G zaskoczy nie tylko wydajnym procesorem, ale i szybką pamięcią

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Obecnie trwa moda na wersje Pro flagowych smartfonów. Opierają się one głównie na zmianie układu Snapdragon 855 na Snapdragon 855 Plus. Nie jestem zbyt wielkim fanem tego rozwiązania. Co prawda dostajemy kolejny, wydajniejszy wariant urządzenia, jednak skok mocy nie jest zbyt duży. Dodatkowo w większości przypadków poza zmianą układu specyfikacja wygląda w większości jak w poprzednikach.

iQOO Pro 5G z szybką pamięcią

iQOO Pro 5G z szybką pamięcią

Smartfon iQOO Pro 5G zostanie zaprezentowany 22 sierpnia w Chinach. Będzie to udoskonalona edycja telefonu do gier od Vivo, która została oficjalnie wprowadzona w kwietniu. Po ASUS ROG Phone 2 i Xiaomi Black Shark 2 Pro, iQOO Pro 5G będzie trzecim telefonem wyposażonym w platformę mobilną Snapdragon 855 Plus. Jednak będzie to pierwszy telefon z tym układem obsługujący łączność 5G. Chińska firma potwierdziła również, że przybędzie z najnowszą pamięcią masową UFS 3.0 i LPDDR4X RAM. Słuchawka będzie również obsługiwać format pliku F2FS.

Zobacz też: Samsung Galaxy A10s przedstawiony — duży akumulator i czytnik linii papilarnych

Muszę przyznać, że wersja Pro iQOO jako jedyna jest według mnie potrzebna. Zmiana procesora to oczywiście standardowa zmiana, jednak niejedyna. Obsługa 5G sama w sobie jest już warta dodatkowego wariantu. Tutaj natomiast otrzymujemy dodatkowo znacznie szybszą i wydajniejszą pamięć masową oraz pamięć operacyjną. Dzięki temu iQOO Pro jest znacznym skokiem względem swojego poprzednika. Mam nadzieję, że pozostali producenci, którzy jeszcze nie przedstawili urządzeń ze Snapdragonem 855 Plus, pójdą właśnie śladami Vivo. Przynajmniej w kwestii obsługi sieci 5G w smartfonie. Niestety, obawiam się, że to tylko czcze oczekiwania i następne modele PRO z tym układem będą się różniły tylko procesorem od pierwowzorów.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy