xiaomi red rice

 

Przy okazji pisania artykułu o skróceniu żywotności flagowych modeli przez czołowych producentów zwróciłem uwagę na dalszy ich rozwój. Jaki ma być kolejny krok w ewolucji smartfonów? Wszystko wskazuje na to, że producenci zdecydują się na wprowadzenie do świata Androida 64-bitowej architektury.

 

Pewien czas temu pojawiły się plotki, że jedna z mało znanych chińskich firm jako pierwsza zaprezentuje tego typu urządzenie oparte na systemie Android. Niedawno informowaliśmy Was, że podobne plany ma ZTE ze swoim modelem Apollo. Teraz przyszła pora na kolejnego Chińczyka. Jest nim Xiaomi, które według źródeł ma zamiar odświeżyć bardzo popularny model Red Rice i zmienić układ na 4-rdzeniowego MediaTeka oznaczonego jako MT6732. To jednak nie koniec odmian tej samej słuchawki. To samo źródło informuje, że Xiaomi pokaże ten sam model z jeszcze innym układem, ale również produkcji MediaTeka. Tym razem jest to 8-rdzeniowy MT6596 z podziałem na bardziej wymagające procesy i energooszczędność. Tym samym miałaby to być odmiana obsługująca sieci 4G.

 

Powyższe wiadomości są o tyle interesujące, gdyż Red Rice jest stawiany jako budżetowy model, a takie zmiany oznaczałyby jego awans w hierarchii urządzeń. Dodając do tego niskie ceny stawiane przez Xiaomi, możemy być pewni kolejnego hitu sprzedaży.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.