Miniaturowa stacja robocza

Intel przygotował miniaturową stację roboczą

Newsy

Broszura produktów firmy Intel, udostępniana przez dostawcę IT Softline na rosyjskiej stronie internetowej firmy Softline, wydaje się ujawniać nadchodzący komputer NUC Quartz Canyon. Jest on skierowany do użytkowników stacji roboczych, twórców treści, profesjonalistów w dziedzinie CAD i użytkowników biznesowych. Na samych obrazach Quartz Canyon wygląda na większy niż NUC, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Ma to sens, ponieważ podobno obsługuje jedną dyskretną kartę graficzną. Po stronie procesora Intel będzie rzekomo oferował ośmiordzeniowy układ Xeon E lub i7 vPro 9 generacji Core i7 vPro. Lista jednak nie podaje dokładnie informacji na temat jednostki obliczeniowej.

Miniaturowa stacja robocza

Miniaturowa stacja robocza

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Jeśli spojrzymy najpierw na rodzinę Xeon E, to jest pięć procesorów, które mają osiem rdzeni i szesnaście wątków. Xeon E-2288G, którego moc znamionowa wynosi 95 W TDP, jest częścią najwyższej klasy. Wyposażony jest w zegar bazowy 3,7 GHz, który przyśpiesza do 5 GHz. Xeon E-2278G utrzymuje drugą pozycję z zegarem bazowym 3,4 GHz. Dla porównania, po stronie głównej i7-9700K, i7-9700 i i7-9700T to jedyne układy scalone Core i7 9 generacji, które są dostarczane z ośmioma rdzeniami. i7-9700K jest najszybszy z trio.

Zobacz też: Tesla spowodowała kolejny wypadek na autopilocie

Quartz Canyon NUC będzie obsługiwać moduły pamięci DDR4 oraz napędy Intel Optane EEC. Urządzenie posiada również dwa porty Thunderbolt i Ethernet oraz adapter Intel Wi-Fi 6 AX200 na pokładzie. Zapewnia on bezprzewodowe połączenie z Internetem z maksymalną prędkością 2,4 Gbps. Posiada on wewnętrzny zasilacz o mocy 500 W. W broszurze nie wspomina się o tym, kiedy Quartz Canyon NUC będzie dostępny. Jednak ponieważ dokument jest datowany na 24 kwietnia, nie należy się spodziewać tego komputera aż do ostatniego kwartału 2019 roku lub początku 2020 roku.

Źródło: Tomshardware


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x