Project Athena z DDR5

Laptopy spełniające założenia projektu Athena dostają specjalne oznaczenia

Newsy

Intel ogłosił, że urządzenia wprowadzone w ramach inicjatywy Athena otrzymają nowe naklejki Engineered for Mobile Performance. Pierwsze urządzenia z takim oznaczeniem są obecnie dostępne w firmach Dell i HP. Inni producenci są gotowi wypuścić w tym roku własne laptopy objęte oznaczeniami projektu Athena. Konsumentom nie są obce tak zwane identyfikatory wizualne Intela. Sama obecność układów Intela jest w ten sposób oznaczana. Podobnie ma się sprawa z laptopami spełniającymi wymagania innego projektu firmy, czyli ultrabooka. Posiadanie kolejnej poświęconej projektowi Athena, mimo że nawet nie wspomina o inicjatywie z nazwy, ułatwi tylko odróżnienie kategorii laptopów.

Oznaczenia projektu Athena

Oznaczenia projektu Athena

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Inte wydał także stosowne oświadczenie na ten temat:

Badania sugerują, że konsumenci często polegają na sygnałach wizualnych, aby informować o swoich decyzjach zakupowych. Testowanie identyfikatora i jego komunikatów pokazało, że przykuwa on uwagę ludzi w sklepach i w Internecie. A także wskazuje, w jaki sposób laptopy są wynikiem współpracy inżynieryjnej zaprojektowanej specjalnie dla doświadczeń z komputerami przenośnymi.

Firma stwierdziła, że oznaczenie Engineered for Mobile Performance zadebiutuje w najbliższych tygodniach w marketingu komputerów Dell XPS 13 2-in-1, HP Elitebook 1040 i HP Elitebook 830. Inne urządzenia firm Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo i Samsung zostaną ozdobione nową naklejką, gdy pojawią się na rynku w okresie świątecznym. Spodziewamy się, że inicjatywa Athena rozwinie się na dobre dopiero w 2020 roku.

Zobacz też: Samsung i Xiaomi mogą świętować świetną sprzedaż w Europie w drugim kwartale roku

Mam nadzieję, że ta projekt ten spełni swoje zadanie i pomoże konsumentom znaleźć odpowiedniego laptopa. Entuzjaści prawdopodobnie nie muszą wiedzieć, że laptop jest częścią projektu Athena, aby dowiedzieć się, czy spełnia ich wymagania. Do tego służą arkusze specyfikacji, benchmarki i recenzje. Oznaczenie nie jest jednak kierowane do nich, a do laików w kwestii specyfikacji komputerowych.

Źródło: Tomshardware


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x