Masz Windowsa 10? Antywirus jest Ci zbędny

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-08-13

Problemy związane z wydajnością, prywatnością i inne sprawiają, że rekomendowanie rozwiązań antywirusowych innych firm w systemie Windows jest trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Teraz będzie jeszcze trudniej: TechSpot poinformował, że AV-Test, niezależna organizacja oceniająca produkty bezpieczeństwa, przyznała Windows Defender doskonałe wyniki w trzech kategoriach oceny po przetestowaniu 20 produktów antywirusowych wyprodukowanych dla systemu Windows 10 w maju i czerwcu. AV-Test ocenił każdą ofertę zabezpieczeń w oparciu o jej ochronę, wydajność i użyteczność. Najwyższy możliwy wynik w każdej kategorii to sześć (wykorzystanie przez organizację wartości półpunktowych w skali 12-punktowej). Windows Defender 4.18, F-Secure SAFE 17, Kaspersky Internet Security 19 i Norton Security 22.17 były jedynymi usługami, które otrzymały doskonałe wyniki we wszystkich trzech kategoriach. Wielu innych potknęło się w kilku ważnych obszarach.

Windows Defender najlepszym antywirusem

Windows Defender najlepszym antywirusem

 

Nie oznacza to, że systemy wykorzystujące te rozwiązania są odporne na atak. Ten poziom doskonałości, pomimo tego, co niektórzy mogą twierdzić, jest niewykonalny. Zamiast tego, te doskonałe wyniki oznaczają świetną ochronę przed znanymi zagrożeniami przy minimalnym wpływie na wydajność i bez zbędnej frustracji. Nic nie jest naprawdę doskonałe. Rozwiązania antywirusowe mogą czasami powodować więcej problemów, niż rozwiązują. Zainstalowanie ich daje innej firmie niemal pełny dostęp do systemu, a dostęp ten może być nadużywany, co wykazały niektóre narzędzia. Rozwiązania antywirusowe mogą również mieć swoje własne luki, które atakujący mogą wykorzystać. Wielu z nich żeruje również na użytkownikach, reklamując swoje inne usługi lub usługi firm, które wykupiły reklamę.

Zobacz też: Fatalne wyniki finansowe Ubera. Akcje idą w dół, a spółka traci ogromne pieniądze

Windows Defender rzekomo — i zgodnie z wynikami testów AV — oferuje wiele korzyści płynących z rozwiązań antywirusowych stron trzecich bez wielu ich wad. Windows Defender nie jest idealny. Ma on swoje własne luki i jesteśmy pewni, że niektórzy użytkownicy Windows 10 również byli zirytowani przez narzędzie. Jednak wciąż są ludzie, którzy nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na inne rozwiązania antywirusowe. Dzięki temu mają wbudowane narzędzie, które najlepiej sprawdza wśród darmowych rozwiązań.

Źródło: Tomshardware


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x