WhatsApp dwa miliardy użytkowników

WhatsApp – ujawniono kolejne poważne luki bezpieczeństwa w aplikacji

Newsy

WhatsApp to aplikacja, którą cenią sobie szczególnie osoby, dla których ważna jest prywatność i bezpieczeństwo. Usługa Marka Zuckerberga jest bowiem w pełni szyfrowana (tzw. end-to-end). Jak się jednak okazuje, właśnie ujawniono aż trzy poważne luki we wspomnianej aplikacji. Jeśli ktoś zdecyduje się wykorzystać je w niecnych celach, to dla użytkowników może się to źle skończyć.

WhatsApp – trzy nowe luki

whatsapp

Kilka dni temu pisałem o preinstalowanych złośliwych aplikacjach na smartfonach z Androidem, które odkryto stosunkowo niedawno. Tym razem ujawniono kolejne możliwe naruszenie bezpieczeństwa, a mianowicie aż trzy luki w popularnej aplikacji WhatsApp. Pierwsza z nich może pozwolić hakerom nie tylko odczytać wysłaną przez kogoś wiadomość, a także zmienić jej treść. Kolejna luka to z kolei możliwość przypisania konkretnej wiadomości do innej osoby od tej, która w rzeczywistości ją wysłała.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz także: Wygląda na to, że Samsung powoli spisuje Bixby na straty

Trzecia i ostatnia luka pozwala hakerom „przebrać” wiadomość prywatną w publiczną. Pozwoli to więc zmylić odbiorcę, który będzie myślał, że jego odpowiedź będzie prywatna, kiedy w rzeczywistości zobaczą ja wszyscy. Co najciekawsze, firma CheckPoint, która odkryła opisywane luki, poinformowała o nich Facebooka pod koniec zeszłego roku. Niestety dotychczas zespół Marka Zuckerberga załatał tylko jedną z nich – ostatnią. Nie świadczy to dobrze Facebooku i jego aplikacji, która wcale nie jest tak bezpieczna, jak ją reklamują.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x