xiaomi mi3

Xiaomi coraz śmielej radzi sobie na rynku smartfonów. Ostatnio informowaliśmy o rekordowej sprzedaży ich nowego modelu Redmi Note, a ostatnio świat obiegła informacja, jakoby Chiński producent planował premierę odświeżonej wersji popularnego modelu Mi3, wyposażonego w najnowsze podzespoły oraz z poprawionym designem.

 

Nowa odsłona byłego flagowca Xiaomi, który zostanie oznaczony jako Mi3S wyposażony zostanie w 5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości FullHD produkcji Sharp lub LG, 13 MP aparat główny (układ Sony IMX), 8 MP aparat przedni, moduł LTE, 3GB pamięci RAM, nowy czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 801 oraz najprawdopodobniej system operacyjny Android 4.4 KitKat z autorską nakładką graficzną.

Zmiany w wyglądzie smartfona objęły głównie materiał, z którego wykonana została obudowa. Powszechnie wykorzystany plastik został w większym stopniu zastąpiony metalem, dzięki czemu Mi3S ma stać się odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne.

 

Cena? Chińskie źródło mówi o 323 dolarach, czyli w przeliczeniu ok. 1000zł (bez podatków) co w odniesieniu do specyfikacji daje bardzo dobry stosunek ceny do wydajności.

Biorąc pod uwagę ambicje Xiaomi do rozszerzenia sprzedaży na inne rynki niż rodzimy, wydaje się bardzo prawdopodobne, że urządzenie może trafić także na rynek europejski. Niestety nie mamy co do tego pewności, jednak patrząc na całość można z łatwością stwierdzić, że Mi3S byłby hitem sprzedaży. Nie wiadomo także kiedy odbędzie się premiera smartfona, lecz zapewne jest to kilku miesięcy.

 

 

Źródło: cultofandroid.com, phonearena.com

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski