ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Huawei MediaPad z systemem Honeycomb 3.2

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
HuaweiMediaPad

Na rynku dostępnych jest coraz więcej tabletów z systemem Honeycomb. Niestety, do tej pory żadne z tych urządzeń nie było oferowane z ekranem o przekątnej 7 cali. Wygląda na to, że pierwszy będzie Huawei MediaPad.

Huawei MediaPad jest tabletem, który niedawno został zapowiedziany przez tego chińskiego producenta sprzętu elektronicznego. Pierwsze informacje wskazywały na to, że będzie to 7-calowe urządzenia z systemem Honeycomb. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wcześniej Acer sygnalizował problemy w kompatybilności systemu z mniejszymi ekranami.

Sporym zaskoczeniem było to, że Huawei MediaPad ma być dostępny z Honeycomb 3.2. Okazało się, że jest to po prostu Honeycomb 3.1, ale dostosowany do urządzeń, które dysponują mniejszymi ekranami. Poza wspomnianą zmianą, wszystko jest tak, jak w poprzednich wersjach.

Urządzenie to ma być wyposażone w dwurdzeniowy procesora Qualcomm o mocy 1.2 GHz, 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwie kamery (przednia 1.3 Mpx, tylna 5 Mpx), modem 3G i wbudowaną pamięć o pojemności 8 GB.

Nadal nieznana jest cena i data premiery w Europie. Huawei znany jest jednak z produkowania niedrogich urządzeń, które z powodzeniem mogą konkurować ze znacznie droższymi rywalami. Osoby, które od dłuższego czasu są zainteresowane niewielkim, ale wydajnym tabletem, z systemem będącym w stanie wykorzystać możliwości techniczne, na pewno będą zainteresowani MediaPadem.

źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy