xiaomi mi 9 galaxy s10 samsung porownanie zestawienie

Samsung i Xiaomi mogą świętować świetną sprzedaż w Europie w drugim kwartale roku

Newsy

Podsumowania sprzedaży drugiego kwartału ciąg dalszy. Wiemy już, jak zmieniła się globalna sytuacja na rynku mobilnym w kontekście smartfonów, jak i tabletów. Nie od dziś też wiemy, że Europa nie jest istotna dla większości producentów. Niemniej sprzedaż na Starym Kontynencie zazwyczaj pokazuje wyjątkowe trendy, niezauważalne w kontekście światowej sprzedaży. W takim razie sprawdźmy, co takiego można wywnioskować po drugim kwartale roku.

Samsung i Xiaomi z największymi wzrostami sprzedaży w Europie w drugim kwartale

sprzedaz europa drugi kwartal samsung xiaomi huawei apple

O ile w globalnej sprzedaży smartfonów praktycznie niezauważalny jest fakt, że Huawei miał jakiekolwiek problemy, tak w Europie już rzuca się to w oczy. Co prawda Chińczycy zanotowali najmniejszą stratę spośród tych, którzy sprzedali mniej, ale -16% to nadal sporo, bo przekłada się na 2,6 milionów urządzeń. Zdecydowanie skorzystał na tym Samsung, który zainteresował swoimi modelami o 3 miliony więcej konsumentów, aniżeli miało to miejsce w analogicznym okresie rok wcześniej. Niemniej największy, procentowy wzrost zanotowało Xiaomi, które sprzedało 4,3 milionów smartfonów, a niemalże połowa z nich to Redmi Note 7:

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]
sprzedaz europa drugi kwartal samsung xiaomi huawei apple

Wraz z obecnym trendem w trzecim kwartale bardzo możliwe, że Apple straci trzecią lokatę, mimo że nadal iPhone znajduje się w piątce najpopularniejszych modeli. Niemniej zróżnicowanie na Starym Kontynencie doskonale pokazuje, gdzie Apple jest jeszcze doceniane. Przy okazji możecie przypomnieć sobie wyniki z pierwszego kwartału roku.

Zobacz też: Harmony OS oficjalnie zaprezentowany! To autorski system Huawei.

Co pokaże trzeci kwartał? Teoretycznie spodziewamy się powrotu Huawei na dobre tory, chociaż wojna trwa nadal. Niemniej Chińczycy już udowodnili, że blokada ze strony Stanów Zjednoczonych nie jest im straszna. To też część teorii, bo na tę chwilę przede wszystkim się mówi i oby nie doszło do poważnych czynów z jednej, jak i drugiej strony.

Źródło: SamMobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x