lg g watch 8

 

Androd Wear nie jest już dla nas żadna tajemnicą. Pierwsze urządzenia oparte na tym projekcie zostały już zapowiedziane. Są to zegarki typu smartwatch pochodzące od dwóch producentów. Zdecydowanie bardziej popularne jest Moto 360 od firmy przejętej przez Lenovo. Jednak w grze są jeszcze Koreańczycy.

 

LG z kilkoma zapowiedziami G Watch nie wzbudza takiego podziwu, co wspomniany wcześniej konkurent. Niemniej jednak dowiedzieliśmy się właśnie kilku interesujących rzeczy. Pierwszą jest termin premiery rynkowej. Według angielskiego oddziału firmy, Koreańczycy przedstawią swojego smartwatcha opartego na Android Wear przed lipcem, a więc w ciągu trzech miesięcy. Kolejną ujawnioną informację jest cena, która właśnie na wyspach ma wynosić 180 funtów brytyjskich, co w przeliczeniu daje ponad 900 złotych. Obie te wiadomości zostały podane na konferencji, na której pojawił się przedprodukcyjny egzemplarz G Watcha (prototyp):

 

lg g watch 10 lg g watch 9 lg g watch 7 lg g watch 6 lg g watch 5 lg g watch 4 lg g watch 3 lg g watch 2 lg g watch 1

 

Jak widać na powyższych zdjęciach, inteligentny zegarek od LG nie posiada żadnych klawiszy, a sam pasek będzie można bez problemu wymieniać. Niestety, nie została podana specyfikacja G Watcha i dopiero w momencie premiery zostanie ona zapewne ujawniona jeżeli wcześniej Internauci nie ubiegną Koreańczyków.

 

Smartwatch LG mimo że oparty na Android Wear to zdecydowanie prezentuje odmienny pogląd na tego typu urządzenia w porównaniu do Moto 360. Niemniej jednak wciąż oczekujemy obu premier i możliwości założenia tych zegarków na nadgarstek.

 

 

źródło: Pocket-lint

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.