Samsung Galaxy Note10+ z najlepszym aparatem w historii według DxOmark

Łukasz Pająk Newsy 2019-08-12

Chłodno przyjęliście prezentację Samsunga Galaxy Note10, tym razem w ramach dwóch modeli. Wytykanie braków jest oczywiście zrozumiałe, ale firma też skutecznie broni się na wielu innych płaszczyznach. O ile właśnie ta seria ma być ostatnią, flagową, która wykorzystuje znane nam od lat aparaty ISOCELL, tak na odchodne Koreańczykom udało się zdobyć fotel lidera w rankingach DxOmark w ogólnym rozrachunku. Te oceniają jakość zdjęć i filmów, choć można mieć pewne wątpliwości, co do słuszności całego benchmarku.

DxOmark wydało werdykt — Samsung Galaxy S10+ ma najlepsze aparaty

samsung galaxy note10 plus dxomark ranking

Tak właściwie to Samsung Galaxy Note10+ 5G otrzymał najwyższą notę w historii DxOmark, ale tym razem Koreańczycy nie rozróżnili Note10+ 5G od zwykłego Note10+ aparatami, jak to miało miejsce w przypadku Galaxy S10+ 5G. Dlatego bez żadnych wątpliwości możemy twierdzić, że Galaxy Note10+ też jest smartfonem z najlepszymi aparatami, notując 113 punktów za główne matryce i 99 punktów za selfie. W obu przypadkach są to najwyższe wyniki:

samsung galaxy note10 plus dxomark ranking 2

To, co nie do końca pasowało DxOmark i zostało zaliczone w formie wad, to między innymi okazjonalne problemy z saturacją kolorów, balansem bieli i szumami w ciemnych sceneriach. W przypadku filmów w ramach minusów wymieniono głównie bolączki, gdy brakuje światła — za dużo różu, utrata detali czy też pojawianie się szumów.

Zobacz też: Libra pokazuje, że Facebookowi damy już wszystko.

Powyższe wady pojawiają się niemalże w każdym teście, więc niewątpliwie firmie udało się podnieść poziom swoich aparatów. Niemniej też tradycyjnie zaznaczam, że producenci są w stanie odpowiednio przygotować oprogramowanie, aby to jak najlepiej sprawdzało się w benchmarkach DxOmark. Zainteresowanych szczegółowymi wynikami Samsunga Galaxy Note10+ odsyłam właśnie do jego testu.

Źródło: GSM Arena, DxOmark


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x