Indie ugięły się pod naciskiem USA – sieć 5G bez infrastruktury Huawei

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-08-12

Urządzenia wyprodukowane przez Huawei nie mogą znaleźć miejsca w podstawowych elementach sieci 5G Bharti Airtel, Vodafone Idea i Reliance Jio, ponieważ indyjski przemysł telekomunikacyjny próbuje zabezpieczyć się przed jakimkolwiek przyszłym zakazem dla chińskich producentów sprzętu. Tak przynajmniej mówią najnowsze przecieki.

Indie bez 5G od Huawei

Indie bez 5G od Huawei

Przeciek ten pochodzi z ET, która zacytowała co najmniej dwóch niezidentyfikowanych członków wyższej kadry kierowniczej w dziedzinie telekomunikacji. Twierdzi, że decyzja ta ma być zabezpieczeniem przed ewentualnym zakazem dotyczącym sprzętu Huawei w przyszłości. Jeden z nich powiedział:

Biorąc pod uwagę, że istnieją globalne obawy o bezpieczeństwo sprzętu Huawei, nikt nie chce zostać złapany w ogień krzyżowy. Lepiej jest być bezpiecznym i zrezygnować z Huawei w podstawowej części sieci 5G.

Zobacz też: Data premiery Huawei Mate 30 ujawniona — zaczynamy odliczanie

Inny członek wyższej kadry kierowniczej również wydawał się mieć podobne poglądy. Stwierdził, że stosowanie sprzętu Huawei w kluczowych sektorach byłoby zbyt dużym ryzykiem:

Nie chcemy dać się złapać w sytuację, w której wdrożyliśmy sprzęt Huawei i wtedy przychodzi zakaz. Byłoby to duże ryzyko. Już teraz, biorąc pod uwagę napięcie w sektorze, wygląda na to, że nikt nie będzie aż tak ryzykował.

Dyrektor dodał, że wyeliminowanie Huawei i ZTE z większej części umowy 5G przez Airtel i Vodafone Idea może doprowadzić do wzrostu kosztów wdrożenia, ponieważ ich opcjami będą wtedy europejscy dostawcy Nokia i Ericsson. Decyzje te mogą mieć związek z niedawnymi naciskami na Indie ze strony USA. Stany Zjednoczone stwierdziły, że Indie znalazły się pod naciskiem Chin i zostały zmuszone do podpisania umowy z Huawei. Był to jasny sygnał dla Indii, że powinny się z niej wycofać. W innym wypadku USA mogłoby wyciągnąć wobec tego kraju konsekwencje.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x