ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google play services

Twoja bateria wytrzymuje krócej? Winna może być najnowsza wersja Usług Google Play

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Bardzo często spotykamy się z pytaniami, czym są Usługi Google Play, dlaczego zajmują tyle miejsca i czemu nie można ich odinstalować, skoro się z nich nie korzysta? Swego czasu świetnie wyjaśnił to Paweł, ale nie da się ukryć, że też często sprawiają one problemy. Nie inaczej jest i tym razem, gdyż coraz większa liczba użytkowników zgłasza, że ich smartfony trzymają krócej i siłą rzeczy muszą oni częściej ładować baterię. Jak się zapewne domyślacie, obie kwestie są ze sobą powiązane.

Najnowsza aktualizacja Usług Google Play wywołuje nadmierne zużycie baterii

Jak informuje serwis Android Police, ostatnia aktualizacja Usług Google Play (wersja 18.3.82) może wywoływać nadmierne zużycie energii. Jeśli faktycznie i Was dotyka ten problem, to możecie to zweryfikować poprzez sprawdzenie, który program pochłonął najwięcej akumulatora – oczywiście odpowiedni wykres i listę procesów znajdziecie w ustawienia baterii. To swoją drogą pierwszy krok, który zawsze powinniście wykonać, aby zweryfikować, co tak naprawdę sprawia, że częściej sięgacie po ładowarakę. Jeśli się potwierdzi, że to Usługi Google Play powodują nadmierne zużycie, to sposobów na rozwiązanie tego problemu jest kilka.

Zobacz też: Nubia Z20 debiutuje z dwoma wyświetlaczami i flagową specyfikacją.

Pierwszy z nich oczywiście tyczy się odinstalowania aktualizacji z poziomu ustawień aplikacji i zainstalowanie jednej ze starszych wersji z APK Mirror. Niemniej należy pamiętać, że Usługi Google Play aktualizująsię automatycznie, więc problem teoretycznie może powrócić, jeśli Amerykanie nie zdążą go rozwiązać. Kolejna metoda to, o ironio, zapisanie się do testów wersji beta, co możecie zrobić poprzez zapisanie się do nich w Sklepie Play.

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy