samsung_galaxy_tab_8.9

Samsung na początku roku zapowiedział dwa nowe tablety z systemem Honeycomb – Galaxy Tab 8.9 i 10.1. O ile ten ostatni trafił już do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, to wokół mniejszej wersji powstało wiele niejasności. Kiedy Samsung Galaxy Tab 8.9 trafi do sprzedaży w Europie?

Na początku czerwca zaczęły pojawiać się informacje, zgodnie z którymi premiera Galaxy Tab 8.9 miała być opóźniona nawet o kilka miesięcy. Szybko okazało się, że informacje te były nieprawdziwe i tablet trafi do sprzedaży zgodnie z planem. Zainteresowani zakupem zastanawiają się kiedy będzie on dostępny i w jakiej cenie.

Najbardziej prawdopodobnym terminem, na którym zależy Samsungowi, jest 29 września. Od tego dnia tablet ma być dostępny na terenie Europy. Wśród krajów, które jako pierwsze otrzymają Galaxy Tab 8.9 wymieniane są: Szwecja, Norwegia, Finlandia i Dania. Prawdopodobnie kilka tygodni później trafi on również do pozostałych krajów, w tym do Polski.

Nieco więcej wiadomo na temat samej ceny. Początkowo ma być dostępna wyłącznie wersja WiFi – jej koszt to 449 euro. Wariant wyposażony w dodatkowy moduł pozwalający na transmisję danych za pomocą sieci komórkowych został wyceniony na 649 euro.

źródło: SamsungHub

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula