Gear Solo – watchphone od Samsunga, czyli smartwatch ze slotem na kartę SIM

Newsy

samsun s9110

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Mobilne inteligentne urządzenia do niedawna głównie kojarzyły się ze smartfonami. Dzisiaj mamy dodatkowo tablety, a teraz wybić starają się smartwatche. Jednak to oczywiście nie jest koniec rozwoju i tym samym ewolucje może przejść ten ostatni rodzaj sprzętu, który jest prezentowany przez coraz liczniejszą grupę producentów.

 

Dzisiaj smartwatche najbardziej stara się wypromować Samsung prezentując niedawno nową generację zegarków Gear opartych tym razem na autorskim systemie Tizen. Jednak koreańskie media donoszą, że może spełnić się marzenie pewnej grupy fanów tego typu urządzeń. Ideą mającą rozwinąć pojęcie smartwatch można określić jako tytułowe watchphone, a więc inteligentne zegarki, które nie potrzebują komunikacji ze smartfonem. Ich główną odmianą ma być oczywiście slot na kartę SIM (zapewne w wydaniu micro lub nano) umożliwiającą zarówno połączenie z Internetem jak i normalny kontakt telefoniczny. Pierwszym urządzeniem, które zostanie w ten sposób stworzone może być Gear Solo od Samsunga. Projekt ten najprawdopodobniej został zlecony przez rodzimą sieć SK Telecom, co może oznaczać wyłączność dla Koreańczyków.

 

Jednak urządzenia typu watchphone nie są nowością, gdyż Samsung zaprezentował taki model pod postacią S9110 widocznego na początku newsa. To wydarzenie miało miejsce 5 lat temu, a teraz wygląda na to, że powraca do łask.

 

 

źródło: GSMArena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x