Samsung przemianowuje markę kart SD oraz microSD

2 minuty czytania
Komentarze
Samsung_microSD_SD

Samsung jest korporacją znaną nie tylko z produkcji smartfonów czy tabletów, lecz zajmuje się również szeroko pojętą elektroniką użytkową. Jednymi z najpopularniejszych artykułów spod szyldu koreańskiego giganta są pamięci masowe, szczególnie ostatnio bardzo popularne dyski SSD. Firma postanowiła więc odnieść się do sukcesu swojej serii dysków półprzewodnikowych 840 PRO oraz EVO i przemianować produkowane przez siebie karty microSD i SD zgodnie z nazewnictwem swoich wydajniejszych „krewnych”.

Nowy schemat nazewnictwa kart Koreańczyków, EVO i PRO powinien przypaść go gustu przyszłym klientom. Zapewnia on przejrzystość wyboru, gdyż poszczególne klasy zróżnicowane są nie tylko wspomnianym aliasem, ale również odpowiednio dobraną kolorystyką odnoszącą się również do wydajności – turkusowy wersja Standard, pomarańczowy wersja EVO oraz czarny dla wersji PRO. Wszystkie dostępne są w dwóch formach – microSD i SD, oraz w pełnej gamie pojemności. Dodatkowo do formatu SD dołączany jest standardowy adapter USB.

Różnice zostały przedstawione w formie tabeli ilustrującej nowy branding:

Samsung_microSD_SD_tabelka

Karty produkowane są z wykorzystaniem kości pamięci NAND znanych z dysków SSD w postaci MLC. Oczywiście nie są to identyczne kości, gdyż wymagania wspomnianych pamięci masowych są zdecydowanie wyższe pod względem transferu, jednak w urządzeniach, gdzie parametr ten nie gra aż tak istotnej roli są szeroko wykorzystywane.

Przykładem może być seria kart sygnowana dopiskiem PRO, gdzie prędkości transferu danych sięgają 90MB/s, co powinno w zupełności wystarczyć do zapisu materiału wideo w rozdzielczości 4K czy zdjęć z zaawansowanych lustrzanek cyfrowych.

Idąc do dużego sklepu z elektroniką teraz zapewne łatwiej będzie odnaleźć idealną kartę do naszego urządzenia z Androidem.

Źródło: Anandtech

Motyw