Najnowszy flagowiec Samsunga, czyli Galaxy Note10, zaprezentowany został kilka dni temu na konferencji Galaxy Unpacked. Dla fanów firmy jest to oczywiście wielkie wydarzenie – koreański gigant uważa je jednak za tak ważne, że… nieustannie rozsyła spam w powiadomieniach swoim klientom, którzy korzystają z urządzeń firmy.

Samsung – niechciane powiadomienia dot. Galaxy Note10

Użytkownicy Twittera podają, że Samsung od kilku dni rozsyła im natrętne powiadomienia, których celem jest zareklamowanie nowego produktu firmy – telefonu Note10. Notyfikacje przysyłane są z trzech niezależnych źródeł, które wymieniłem dla Was poniżej:

  • Samsung Pay
  • Samsung Bixby
  • Samsung Push Service

Tak wyglądają niechciane komunikaty, które wyświetlają się na smartfonach klientów firmy:

Co najciekawsze, powiadomień nie da się zablokować w standardowy sposób – Samsung celowo wyłączył w nich gest przytrzymania. W celu zablokowania wyświetlania kolejnych reklam należy zatem przejść do ustawień aplikacji, która odpowiada za notyfikacje i w jej ustawieniach wyłączyć zgodę na materiały marketingowe.

Zobacz też: Jakie niespodzianki znajdziemy w Androidzie Q?

Przyznam szczerze, że jest to nieładny ruch Samsunga. Swoje smartfony reklamuje on jako urządzenia z wysokiej półki, a w takich oczekujemy, że nie będziemy zmuszeni do oglądania reklam, jak chociażby w telefonach Xiaomi. Jeśli korzystacie z urządzenia tej koreańskiej firmy to dajcie znać, czy również otrzymaliście reklamy w powiadomieniach.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.