HMD Global nie praktykuje marketingu z gatunku, aby co chwilę się cokolwiek o nich pojawiało. Dlatego też firma nie prezentuję raz na miesiąc nowego modelu, a zbiera część swojego nowego portfolio na jedną, dużą konferencję. Tym samym już czekamy na kilka ciekawych modeli, a niewątpliwie Finowie mają jeszcze wiele w zanadrzu w ramach nieodkrytych tajemnic. Niemniej modele Starlord i Daredevil nie powinny nas zaskoczyć, gdyż to odpowiednio mają być Nokia 6.2 i 7.2, a część ich specyfikacji właśnie się potwierdziła.

Nokia 6.2 Starlord i 7.2 Daredevil pokazują swoją specyfikację w Geekbench

O ile Nokia 7.2 nie stanowi dla nas żadnego zaskoczenia, bo tajemniczy Daredevil przewija się w Sieci od wielu tygodni, tak teraz niejako dostajemy potwierdzenie, że Daredevil to faktycznie Nokia 7.2 i będzie napędzana Snapdragonem 710 zestawionym z 6 GB RAM. Więcej niewiadomych tyczy się Nokii 6.2, której ostateczna nazwa nie została jeszcze potwierdzona, ale już przypięta do nazwy kodowej Starlord. Smartfon ten, który wyjątkowo długo czeka na swoją premierę, ma pracować pod kontrolą Snapdragona 660. Pamięć operacyjna, jak sami widzicie, ma być ograniczona do 3 GB RAM. Poniekąd wiąże się to z wcześniejszymi plotkami, jakoby Nokia 6.2 miała być międzynarodowym odpowiednikiem modelu X71.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Czy Samsung Galaxy Note10 jest lepszym wyborem od swoich poprzedników?

W drodze jest jeszcze Nokia 9.1 PureView, która ma naprawiać problemy pierwowzoru. Kiedy te wszystkie modele ujrzą światło dzienne? Prawdopodobnie podczas targów IFA w Berlinie, które rozpoczną się pod koniec sierpnia. Który model wzbudzi najwięcej emocji? Na tym etapie każdy chowa jeszcze wiele tajemnic, więc konferencja HMD Global może być nad wyraz interesująca. Niemniej czasu pozostało jeszcze wiele, więc wszystko przed nami.

Źródło: MySmartPrice
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.