ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy Tab S6

Wyświetlacz Samsunga Galaxy Tab S6 to kolejny dowód na wyższość nad konkurencją

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Naturalnie nie każdy musi lubić Samsunga, ale w niektórych aspektach ten producent faktycznie jest liderem. Jednym z nich są wyświetlacze, które rok w rok wyznaczają nowy standard. Uważacie, że iPhone’y mają lepsze ekrany? Nie ma problemu, to nadal produkcja Samsunga. Niemniej w przypadku tabletów sytuacja jest dużo… spokojniejsza. Ten rynek urządzeń nie należy do najbardziej rewolucyjnych, ale i na nim Koreańczycy chcą się wyróżnić. Dlatego wyświetlacz Galaxy Tab S6 można już uważać za najlepszy.

Samsung Galaxy Tab S6 to pierwszy tablet z wyświetlaczem HDR10+

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Tab S6 to zdecydowanie najwydajniejszy tablet na rynku. Mało tego, wiele dzisiejszych smartfonów z najwyższej półki nie pochwali się równie wysoką wydajnością. W takim razie dodajmy do tego wyjątkowy wyświetlacz. Samsung chwali się, że Galaxy Tab S6 jest pierwszym tabletem na świecie z ekranem z certyfikatem HDR10+. W ramach przypomnienia oznacza to między innymi możliwość podbicia jasności do 4000 nitów. Do czego można wykorzystać tę technologię? Na razie jest ona stosowana głównie przez Amazon Prime Video, choć niewątpliwie to dopiero początek.

Zobacz też: Dlaczego Samsung Galaxy Note10 został pozbawiony gniazda słuchawkowego?

W takim razie mamy do czynienia z wysoką wydajnością, świetnym wyświetlaczem i zapewne niezłymi głośnikami, sygnowanymi logiem AKG. Niewątpliwie Galaxy Tab S6 nie jest tani, ale próżno szukać lepszego tableta z Androidem na pokładzie. Niemniej nadal czekamy na szczegóły sprzedaży w Polsce.

Źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy