xiaomi mi 9 oficjalnie specyfikacja cena design wyglad

Xiaomi Mi 9S 5G zdradza swój wygląd i kluczowe ulepszenia

Newsy

Tegoroczne portfolio Xiaomi jest dosyć nietypowe, bo firma ma tak naprawdę tylko jeden model, który kosztuje ponad 2000 złotych. Mowa o Mi Mix 3 z zeszłego roku z rozsuwaną obudową. Oczywiście jest też Mi Mix 3 5G i mamy komplet. Kolejną najdroższą propozycją Chińczyków jest Mi 9, który ma się doczekać podobnego odświeżenia, co wspomniany slider. Ujawniona dzisiaj certyfikacja w Państwie Środka zdradza nam kluczowe zmiany.

Xiaomi Mi 9S w TENAA pokazuje, że 5G będzie tylko częścią zmian

Jak sami widzicie, wygląd Xiaomi Mi 9S, bo tak ma się nazywać nowy model, pozostaje bez zauważalnych zmian. Niemniej te dostrzeżemy, gdy zestawimy ze sobą oba smartfony. Wtedy zauważymy, że Mi 9S jest grubszy od Mi 9 – z 7,6 mm budowa rośnie do 8,95 mm. To z kolei prowadzi do powiekszenia akumulatora do 4000 mAh (z 3300 mAh). Już wiedzieliśmy, że jego ładowanie będzie szybsze (45 W zamiast 27 W), ale do gry wchodzi też więcej pikseli na 6,4-calowym wyświetlaczu. Rozdzielczość FullHD+ rośnie do QuadHD+. Jednak wróćmy jeszcze do wnętrzności, bo tam pojawi się Snapdragon 855 Plus zespolony z wiadomym już modemem 5G. Nie zabraknie wsparcia dla DualSIM oraz… optycznej stabilizacji obrazu dla głównej matrycy.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz też: Asus Zenfone 6 z wadą fabryczną.

Ewidentnie Xiaomi posłuchało użytkowników, bo Mi 9S to Mi 9 z uwzględnieniem wszelkich braków, które najczęściej przewijały się od momentu premiery tego drugiego. Czy nowy model pojawi się w Polsce? Miejmy nadzieję, że tak. W końcu modem 5G to żadna przeszkoda, co już udowodnił Huawei Mate 20 X 5G.

Źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x