Tegoroczne portfolio Xiaomi jest dosyć nietypowe, bo firma ma tak naprawdę tylko jeden model, który kosztuje ponad 2000 złotych. Mowa o Mi Mix 3 z zeszłego roku z rozsuwaną obudową. Oczywiście jest też Mi Mix 3 5G i mamy komplet. Kolejną najdroższą propozycją Chińczyków jest Mi 9, który ma się doczekać podobnego odświeżenia, co wspomniany slider. Ujawniona dzisiaj certyfikacja w Państwie Środka zdradza nam kluczowe zmiany.

Xiaomi Mi 9S w TENAA pokazuje, że 5G będzie tylko częścią zmian

Jak sami widzicie, wygląd Xiaomi Mi 9S, bo tak ma się nazywać nowy model, pozostaje bez zauważalnych zmian. Niemniej te dostrzeżemy, gdy zestawimy ze sobą oba smartfony. Wtedy zauważymy, że Mi 9S jest grubszy od Mi 9 – z 7,6 mm budowa rośnie do 8,95 mm. To z kolei prowadzi do powiekszenia akumulatora do 4000 mAh (z 3300 mAh). Już wiedzieliśmy, że jego ładowanie będzie szybsze (45 W zamiast 27 W), ale do gry wchodzi też więcej pikseli na 6,4-calowym wyświetlaczu. Rozdzielczość FullHD+ rośnie do QuadHD+. Jednak wróćmy jeszcze do wnętrzności, bo tam pojawi się Snapdragon 855 Plus zespolony z wiadomym już modemem 5G. Nie zabraknie wsparcia dla DualSIM oraz… optycznej stabilizacji obrazu dla głównej matrycy.

Zobacz też: Asus Zenfone 6 z wadą fabryczną.

Ewidentnie Xiaomi posłuchało użytkowników, bo Mi 9S to Mi 9 z uwzględnieniem wszelkich braków, które najczęściej przewijały się od momentu premiery tego drugiego. Czy nowy model pojawi się w Polsce? Miejmy nadzieję, że tak. W końcu modem 5G to żadna przeszkoda, co już udowodnił Huawei Mate 20 X 5G.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.