Xiaomi oficjalnie ogłosiło, że rozpoczęło wewnętrzne testy systemu Android Q dla modeli Mi 9 z uruchomioną wersją MIUI Developer. Ta wersja deweloperska oznacza, że Android Q będzie dostępny dla wszystkich użytkowników Mi 9 już wkrótce. Jest to jeden z najlepszych smartfonów Xiaomi, jaki został zaprojektowany. Telefon został wydany na początku tego roku z systemem Android Pie opartym na MIUI 10. Android Q przynosi kilka nowych funkcji, ale głównym celem jest wzmocnienie funkcji prywatności dla użytkowników.

 

MIUI na Android Q

MIUI na Android Q

Użytkownicy z telefonami z systemem Android Q będą mieli znacznie większy dostęp do uprawnień aplikacji. Dzięki temu będą mogli decydować, czy aplikacja może uzyskać dostęp do lokalizacji, podczas gdy działa w tle. Kiedy aplikacja zaczyna uzyskiwać dostęp do danych dotyczących lokalizacji, mikrofonu lub kamery, system Android Q wyświetli odpowiednią ikonę na pasku powiadomień, aby poinformować użytkownika, która aplikacja korzysta z uprawnienia. Android Q jest wyposażony w natywną obsługę trybu ciemnego. Funkcja ta jest obecnie zintegrowana z MIUI 10. Oczywiście nie brakuje głosów niezadowolenia. Wiele osób uważa, że Xiaomi powinno się skupić na nowej wersji MIUI, ponieważ wyższa wersja Androida w przypadku tych urządzeń nie jest aż tak istotna.

Zobacz też: Libra. Facebookowi daliśmy już wszystko, damy i pieniądze

To jednak nie wszystko. Producent potwierdził listę smartfonów, które mają otrzymać Android Q beta w ostatnim kwartale 2019 roku. Należą do nich:

  • Xiaomi Mi 9 SE
  • Xiaomi Mi 8
  • Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
  • Xiaomi Mi 8 Screen Fingerprint Edition
  • Xiaomi Mi MIX 2S
  • Xiaomi Mi MIX 3
  • Redmi K20
  • Redmi K20 Pro.

Redmi Note 7 i Redmi Note 7 Pro otrzymają wersję beta systemu Android Q w na początku przyszłego roku.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.