Lenovo Invalid – pierwszy laptop firmy ze Snapdragonem 8cx

Paweł Maretycz Newsy 2019-08-09

Jestem niezwykle sceptycznie nastawiony do laptopów z Windowsem pracujących na układach ARM. W przypadku tego systemu jego głównym atutem są aplikacje pisane z myślą o architekturze Intela. Oczywiście jest możliwe uruchomienie przynajmniej części z nich na układach ARM dzięki emulacji. To jednak powoduje znaczne obciążenie. Oczywiście istnieją aplikacje uniwersalne, nie ma ich jednak zbyt wiele. Natomiast w roli systemu dla aplikacji webowych idealnie już sprawdza się Chrome OS. Przejdźmy jednak do rzeczy.

Lenovo Invalid

Lenovo invalid

Nowy laptop Lenovo został zauważony w bazie danych GeekBench. Urządzenie jest wymienione z nazwą Lenovo Invalid, która jest oczywiście nazwą kodową. Najbardziej rzucającą się w oczy cechą urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 8cx. Nowy układ został ogłoszony przez Qualcomm dla laptopów w grudniu ubiegłego roku. Chipset ma przynieść dwukrotnie większą wydajność niż jego poprzednik — Snapdragon 850. Jest również o 60% bardziej energooszczędny od poprzednika. Oferuje także wiele nowych funkcji, takich jak H.265 i obsługa dwóch monitorów 4K.

Zobacz też: Mniejsze ramki to większe problemy. Ta wojna nie ma sensu

Snapdragon 8cx w teście jednordzeniowym zdobywa 3154 punkty, podczas gdy w teście wielordzeniowym osiąga 10533 punkty. W Lenovo Invalid układ ten ma współpracować z 16 GB pamięci operacyjnej. Według przecieków laptop ten ma być pierwszym laptopem 5G na świecie. Miał on powstać w ramach Project Limitless, będącym współpracą pomiędzy Lenovo a Qualcommem. Ponadto wyciekły także informacje o baterii. Ta ma oferować pojemność na poziomie 45 watogodzin. Jeśli układ Snapdragon 8cx okaże się wyjątkowo energooszczędny, to może to oznaczać bardzo długi czas na pojedynczym ładowaniu.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x