Flyme OS to niestandardowy interfejs użytkownika dla systemu operacyjnego Android od chińskiego producenta smartfonów Meizu. Jeśli można go do czegoś porównać, to najbliżej jest mu do MIUI od Xiaomi. Już niedługo otrzyma on nową aktualizację. Firma oficjalnie potwierdziła dzisiaj, że Flyme 8 zostanie zaprezentowany 13 sierpnia w Chinach. Wprowadzenie Flyme OS 8 następuje nieco wcześniej, niż się spodziewano. W zeszłym miesiącu pojawiła się informacja, że będzie miał swoją premierę dopiero w 4Q bieżącego roku.

Data premiery Flyme OS 8

Data premiery Flyme OS 8

Zgodnie z poprzednimi przeciekami, firma rozpoczęła wewnętrzne testy nadchodzącego interfejsu użytkownika Meizu Flyme OS 8 w drugim kwartale tego roku. Faza testowa zostanie zakończona w trzecim kwartale. Teraz wydaje się, że testy zostały pomyślnie zakończone i dlatego firma jest gotowa do premier znacznie szybciej. Na początku tego roku, Meizu product manager Chen Jiaxuan podzielił się plakatem nadchodzącego interfejsu użytkownika Flyme OS 8. Ujawnił on, że wraz z szeroką gamą funkcji, firma koncentruje się na tworzeniu  szybkiego i stabilnego interfejsu użytkownika.

Zobacz też: Partner reklamowy Instagrama śledzi użytkowników. Serwis nie pozostaje bierny

Niektóre z podstawowych cech Flyme OS 8 zostały już wprowadzone do Flyme OS 7.3. Jest to aktualna wersja interfejsu użytkownika Meizu dla systemu Android. Między innymi integruje on aplikację Meizu Pay z systemem Flyme dla płatności bezdotykowych przy użyciu banku, autobusu i innych kart dostępowych. Pochodzi również z DC Dimming, jak również wewnętrznych aplikacji. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że testy zostały przeprowadzone rzetelnie, a użytkownicy nie spotkają się z żadnymi, przykrymi niespodziankami związanymi z wadliwym działaniem nakładki.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.