ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
data premiery iQOO Pro 5G

Vivo potwierdza datę premiery iQOO Pro 5G

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W czerwcu Vivo potwierdziło, że w trzecim kwartale roku zostanie zaprezentowany telefon 5G iQOO. Pod koniec poprzedniego miesiąca iQOO ujawniło, że smartfonem tym będzie iQOO Pro 5G. Dziś firma wydała oficjalne potwierdzenie na Weibo, że data premiery iQOO Pro 5G przypada na 22 sierpnia. Plakat startowy potwierdza tylko datę premiery smartfonu. Nie ma informacji na temat jego specyfikacji.

Data premiery iQOO Pro 5G

data premiery iQOO Pro 5G

Uważa się, że Vivo V1916A 5G, który został ostatnio zauważony na liście 3C, może być nadchodzącym iQOO Pro 5G. Jeśli tak, to będzie on obsługiwał szybkie ładowanie do 44 W. Według licznych przecieków sercem tego smartfona ma być Snapdragon 855 Plus, ulepszona wersja układu znanego z modelu podstawowego smartfona do gier od Vivo. Po ASUS ROG Phone 2 i Xiaomi Black Shark 2 Pro, iQOO Pro 5G będzie trzecim smartfonem napędzanym przez ten układ. Będzie to również pierwszy telefon z tym procesorem z obsługą łączności 5G. W tym celu producent wykorzysta modem X50 5G od Qualcomma.

Zobacz też: Samsung Galaxy Note10, Galaxy Note9, a może Galaxy S10? Który jest dla Ciebie?

Feng Yufei, wiceprezes marki iQOO powiedział, że model Pro 5G będzie świetnym urządzeniem pod względem nie tylko wydajności. Zachwalał przy tym również jego aparat, czas pracy na baterii oraz jakość dźwięku. Oznacza to więc, że nie będzie to jednostka skupiona wyłącznie na wydajności, a flagowiec z krwi i kości. Według przecieków zastosowany akumulator ma mieć pojemność 4500 mAh. Jeśli zaś chodzi o zdjęcia, to za nie ma odpowiadać potrójny aparat. Aparat selfie ma natomiast ukrywać się w niewielkim nacięciu na wyświetlaczu. Więcej szczegółów powinniśmy poznać w ciągu kilku najbliższych dni.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy