ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Olivetti Olipad 110 z Honeycomb 3.1

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

Olivetti Olipad 110
Olivetti nie należy do najbardziej znanych i rozpoznawalnych producentów tabletów. Mimo tego włoski producent sprzętu ma zamiar powalczyć o europejski rynek, oferując swój najnowszy produkt – Olipad 110.

Obserwatorzy rynku tabletów z systemem Android z pewnością zauważyli już jakiś czas temu, że konfiguracja sprzętowa kolejnych urządzeń jest bardzo zbliżona do siebie. Różnią się one przede wszystkim nazwą i ceną. Nie inaczej jest z Olipadem 110, który jeszcze w czerwcu ma trafić do sprzedaży na Starym Kontynencie.

Najnowszy tablet włoskiego producenta ma ekran o rozdzielczości 10 cali i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, układ Nvidia Tegra 2 i wbudowaną pamięć o pojemności 16 GB. Nie mogło zabraknąć dwóch aparatów (2 Mpx z przodu i 5 Mpx z tyłu), portów mini-USB i micro-HDMI. Kontrolę nad urządzeniem sprawuje najnowsza wersja Honeycomb 3.1.

Firma produkująca ten tablet zamierza wprowadzić go do sprzedaży we Włoszech jeszcze w czerwcu – w pozostałych krajach europejskich ma się pojawić natomiast w lipcu. Cena? Najprawdopodobniej w granicach 399 euro, czyli trochę więcej, niż Asus Eee Pad Transformer.

źródło: AndroidCommunity

Sprawdź najnowsze wpisy