Huawei przewiduje olbrzymie zmiany w świecie technologii do 2025 roku

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-08-08

Dzisiaj, chiński gigant technologiczny Huawei opublikował raport na temat Global Industry Vision, który opisuje dziesięć najważniejszych trendów w robotyce, poszukiwaniach zerowych, symbiotycznej gospodarce, współpracy człowiek-maszyna i 5G. Mimo że są to wnikliwe analizy rynku, to pamiętajmy, że analitycy często zawodzą. Jest to w końcu w dużej mierze wróżenie z fusów. Oczywiście nie znaczy to, przedstawione rzeczy są po prostu zmyślone. Jednak najbliższe lata, a nawet miesiące mogą być bogate w wydarzenia, które sprawią, że prognozy stawiane przy obecnym stanie wiedzy nie ziszczą się.

Przepowiednie Huawei na rok 2025

Przepowiednie Huawei na rok 2025

Przewiduje się, że liczba osób korzystających z AR/VR osiągnie 337 milionów w 2025 roku. Z tych technologii będzie korzystała co dziesiąta firma na świecie. Twierdzi również, że do 2025 r. zasięg globalnej sieci 5G osiągnie 58%. Nie sprecyzowano jednak czy chodzi o pokrycie powierzchni, czy tyle procent ludności będzie objęta zasięgiem. W tym czasie konwergencja technologii 5G, 4K+, VR, AR i AI nie tylko przyniesie ludziom nowe doświadczenia, ale również pozwoli im spojrzeć na sprawy w bezprecedensowy sposób i poprawić wydajność pionowych gałęzi przemysłu. W raporcie wspomina się, że do 2025 roku liczba użytkowników Internetu na świecie osiągnie 6,2 mld. Pozwoli to wygenerować ogromne ilości danych, które pomogą firmom dostarczać spersonalizowane produkty i usługi oparte na zainteresowaniach i osobowościach ludzi. Huawei mówi również o koncepcji wyszukiwania zerowego. Ponieważ urządzenia wykorzystujące dane zaczynają przewidywać potrzeby, informacje znajdą nas. Przyszłe wyszukiwania będą wolne od przycisków, osobiste sieci społecznościowe będą tworzone bez wysiłku. Z wyszukiwania zerowego ma skorzystać także przemysł.

Zobacz też: Samsung Galaxy Note10, Galaxy Note9, a może Galaxy S10? Który jest dla Ciebie?

Jeśli chodzi o zastosowania z zakresu robotyki, firma oczekuje, że roboty będą odgrywać integralną rolę w wielu pozycjach w miejscu pracy. Szczególnie w zawodach o wysokim ryzyku, wysokiej powtarzalności i wysokiej precyzji. Dodaje, że roboty przemysłowe będą pracować z personelem produkcyjnym do 2025 roku. Na 10000 pracowników mają przypadać 103 roboty. Firma przewiduje również 14-procentowy globalny wskaźnik robotów domowy. Dodaje również, że do 2025 roku około 97% dużych firm przyjmie technologię sztucznej inteligencji. Ponadto Huawei spodziewa się, że do 2025 roku liczba aktywnych smartfonów osiągnie 6,1 miliarda. Raport mówi również o inteligentnych systemach transportowych. Połączą one ludzi, pojazdy i infrastrukturę, tworząc zerowe zatłoczenie, szybkie reagowanie na sytuacje kryzysowe i inne funkcje ułatwiające życie. Przewiduje się, że 15 procent pojazdów będzie wyposażonych w technologię Cellular Vehicle-to-Everything. Co do większości tych rewelacji jestem jednak nieco sceptyczny. Brzmią one zwyczajnie zbyt pięknie.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x