Poznaliśmy rozmiar ekranów i inne szczegóły o OnePlus TV

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-08-08

OnePlus zasygnalizował już, że planuje zagłębić się w rynek inteligentnych telewizorów. Pilot dla telewizora w ubiegłym miesiącu otrzymał certyfikat Bluetooth SIG. A teraz OnePlus TV sam został wymieniony na stronie internetowej Bluetooth SIG, pokazując nam kilka szczegółów na temat urządzenia.

OnePlus TV — szczegóły

OnePlus TV szczegóły

Telewizor OnePlus TV jest wyposażony w wyświetlacz OLED. Co ciekawe wszystkie wymienione modele zostały wymienione jako telewizory OLED. W związku z tym prawdopodobnie nie ma możliwości zastosowania tańszej wersji z wyświetlaczem LCD. Łącznie na liście znalazło się 40 modeli. Telewizory będą prawdopodobnie dostępne w rozmiarach 43-calowych, 55-calowych, 65-calowych i 75-calowych. Różnice w numerze modelu to zasadniczo różne wersje dla rynków chińskiego, indyjskiego, amerykańskiego i chińskiego, z uwzględnieniem numerów modeli. Na przykład numer modelu 43Q2IN sugeruje, że jest to model 43-calowy przeznaczony dla Indii. Istnieją również numery modeli, takie jak 75Q2CN (potencjalnie 75-calowy model dla Chin) i 65Z3US (sugerujący model 65-calowy dla USA).

Zobacz też: Koniec testów Steam Link na Androida — nie musisz grać na komputerze

Ponadto, modele inteligentnych telewizorów będą obsługiwać system operacyjny Google Android.  Jest on bowiem wymieniony jako unikalny telewizor z systemem Android. Tak więc firma nie będzie musiała rozpoczynać budowy systemu od podstaw. Kolejnym atutem tego rozwiązania jest baza aplikacji. Spodziewamy się jednak jakiejś formy modyfikacji systemu operacyjnego, zwłaszcza że usługi Google nie są dozwolone w Chinach. Najbliższa linia inteligentnych telewizorów będzie również obsługiwana przez Bluetooth 5.0. Nie wiemy jeszcze, kiedy będą one miały swoją premierę. Kiedy to jednak nastąpi, OnePlus dołączy do Xiaomi jako jedyny chiński producent smartfonów i telewizorów jednocześnie. Wkrótce do tej grupy dołączą także Huawei i Honor.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x