Jeśli miałbym wybierać dzisiaj najciekawsze smartfony zaprezentowane w tym roku, to niewątpliwie w czołówce znalazłby się Asus Zenfone 6. Tajwańczycy zachwili mnie przede wszystkim akumulatorem i oprogramowaniem. Niestety, dostępność tego smartfona jest mocno ograniczona, a dodatkowo okazuje się, że firma znalazła wadę ukrytą płyty głównej, która ujawnia się po ostatniej aktualizacji.

Wada fabryczna Asusa Zenfone 6 wychodzi na jaw po najnowszej aktualizacji

asus zenfone 6 wytrzymałość

Na forum firmy pojawia się coraz wiecej wpisów użytkowników, którzy zgłaszają losowe problemy ze stabilnością, restartami systemu, czy też brakiem łączności. Jak się okazuje, winę za te wszelkie bolączki ponosi aktualizacja oznaczona numerem 16.1220.1906.167. Jak podaje jeden z pracowników firmy, to właśnie to oprogramowanie na swój sposób uaktywnia wadę fabryczną płyty głównej. Niemniej ta sama osoba stwierdza, że problem dotyczy niewielu egzemplarzy, choć o konkretnej liczbie nie ma mowy, jak i o akcji serwisowej. Swoją drogą wspomniana lista zmian w ramach wspomnianej aktualizacji wspomina dokładnie o poprawie tego, co… może zepsuć. Rada Asusa jest prosta – zgłosić się do serwisu, gdzie smartfon zostanie naprawiony lub wymieniony na nowy.

Zobacz też: W jaki sposób działa rozpoznawanie twarzy?

Rada od nas? Z pewnością nie wstrzymywać się z aktualizacją, jeśli jeszcze jej nie zrobiliście. Niemniej przed nią warto wykonać kopię zapasową najważniejszych danych, aby później łatwo wszystko przywrócić. Celowe zwlekanie na nic się nie zda. Miejmy też nadzieję, że ta niewielka liczba egzemplarzy Asusa Zenfone 6 z wadą fabryczną faktycznie jest niewielka i nie dotknęła modeli sprzedawanych w Polsce. O ile Tajwańczyków nie można pochwalić za swego rodzaju wpadkę, tak reakcja jest jak najbardziej poprawna – bez owijania w bawełnę dostajemy konkretne informacje.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.