Twitter docenia pracę zdalną

Twitter pozwoli nam czasowo odciąć się od powiadomień

Newsy

Twitter jest niezwykle użytecznym narzędziem. Zwłaszcza w zawodach związanych z szybkim zdobywaniem informacji. Niestety, po pracy nie do końca pozwala się odciąć od tego, żeby odpocząć i podładować baterie. Na szczęście portal postanowił rozpocząć testy nowej funkcji, która w prosty sposób pozwoli nam odciąć się od powiadomień.

Funkcja drzemki w Twitterze

Funkcja drzemki w Twitterze

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Twitter testuje nową funkcję, która wyciszy wszystkie powiadomienia push aplikacji na pewien okres czasu. Eksperymentalna funkcja została po raz pierwszy odkryta przez Jane Manchun Wong. Znalazł ją, patrząc na kod poniżej sieci społecznej Android app. Wong znalazł wbudowany dzwonek w kształcie przycisku drzemki w prawym górnym rogu zakładki powiadomień — stuknięcie go przywołuje panel powiadomień Snooze, który pozwala wyciszyć powiadomienia do 12 godzin. Wystarczy dotknąć go ponownie, aby wyłączyć drzemkę lub zmienić czas jej trwania.

Zobacz też: Oto rozszerzenie do przeglądarki, które załatwia problem clickbaitów na YouTube

W zakładce powiadomień nadal będziemy widzieć nowe odpowiedzi i tweety. Będą one się w nich gromadzić się do czasu, aż będziemy gotowi do ich obejrzenia. Podczas gdy eksperymentalne funkcje często zatrzymują się na fazie eksperymentów, przycisk drzemki może być odpowiedzią Twittera na oferty innych sieci społecznościowych i gigantów technologicznych, których celem jest zapobieżenie wypaleniu mediów społecznościowych. W zeszłym roku Facebook wprowadził narzędzia do zarządzania czasem w nadziei, że użytkownicy będą monitorować swoje własne użytkowanie, nie rezygnując całkowicie z platformy. Google opublikował również narzędzia Digital Wellbeing, które pozwalają użytkownikom wyznaczyć limity czasowe na korzystanie z aplikacji. Mam szczerą nadzieję, że funkcja drzemki w Twitterze stanie się faktem. Tej rzeczy w platformie obecnie najbardziej mi brakuje.

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x