Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge to flagowe smartfony Samsunga, które swoją premierę miały w 2016 roku. Od tego czasu upłynęły już więc ponad 3 lata, więc ich posiadacze dość dawno temu musieli się pożegnać z aktualizacjami oprogramowania. Z kolei łatki bezpieczeństwa dla wspomnianych smartfonów Samsung przestał wydawać w czerwcu tego roku. Wygląda jednak na to, że gigant nieco bardziej przemyślał sprawę.

Aktualizacje zabezpieczeń dla Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy S7 front

Jak wspomniałem wyżej, jeszcze do czerwca tego roku Samsung wypuszczał aktualizacje zabezpieczeń dla Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Co kwartał, ale zawsze. Ogłoszenie o zaprzestaniu wydawania regularnych łatek zasmuciło wielu posiadaczy wyżej wymienionych smartfonów. Wygląda jednak na to, że Samsung przemyślał sprawę i postanowił zmienić zdanie. Można więc powiedzieć, że gigant przygotował niespodziankę dla właścicieli Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge, bo urządzenia te jednak nadal będą otrzymywać regularne poprawki bezpieczeństwa.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Zobacz także: Wiemy, kiedy Huawei oficjalnie zaprezentuje EMUI 10

Powód zmiany zdania firmy nie jest znany, jednak nie pozostaje nam innego, jak się cieszyć. Jeszcze do niedawna opisywane smartfony miały dostawać tylko sporadyczne poprawki krytycznych błędów, jednak teraz wszystko wróciło do stanu sprzed kilku miesięcy. To bardzo dobry ruch Samsunga, którym z pewnością zaskarbi sobie przychylność wielu osób. S-siódemkom wkrótce stukną 4 lata, a mimo tego nadal będą otrzymywać poprawki zabezpieczeń (niestety nie wiadomo jak długo). W świecie Androida to nie jest zbyt popularne zjawisko.

Źródło: androidcentral

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.