O tym, że Realme wyprzedzi Xiaomi w prezentacji smarfona z aparatem 64 Mpix, pisaliśmy już wcześniej. Do tej pory jednak nie wiedzieliśmy, jak będzie się on nazywał. Wiele sugerowało, że będzie to urządzenie należące do linii Realme 4. Okazuje się jednak, że najnowszy smartfon producenta wystąpi pod nazwą Realme 5. Niestety, nie znamy innych szczegółów dotyczących samego urządzenia. Wypłynęły jednak pewne informacje dotyczące możliwości aparatu. Te robią całkiem spore wrażenie jak na smartfona.

Realme 5 z 64 Mpix

Realme zaprezentuje swój smartfon z poczwórnym aparatem i głównym modułem o rozdzielczości 64 Mpix już 15 sierpnia. Były spekulacje na temat nazwy telefonu. Jednak teraz jest niemal pewne, że będzie ona brzmiała Realme 5. Niepewność tutaj dotyczy tego, czy będzie zawierała przyrostek Pro, czy też nie. Rzeczony dowód pochodzi od dyrektora generalnego Realme Madhav Sheth. Zmodyfikował on swoją nazwę użytkownika na Twitterze i zmienił ją na Madhav '5′ Quad. Ostatni raz zrobił to przed uruchomieniem Realme X, kiedy zmienił nazwę na Madhav X.

Zobacz też: Dlaczego Apple Watch sprzedaje się najlepiej? Oto grzechy konkurentów

Realme 5 (Pro) co prawda pojawi się już wcześniej, na czwartkowym wydarzeniu. Jednak jego oficjalna premiera będzie miała miejsce 15 sierpnia w Chinach. Madhav Sheth również ujawnił więcej szczegółów na temat telefonu w niektórych tweetach. Należą do nich wykresy testowe rozdzielczości telefonu i są one porównywane do tego z Redmi K20 Pro. Jego tweet mówi również, że telefon zostanie ujawniony w czwartek i dodaje, że będzie to najbardziej praktyczny wybór w swojej cenie. To ostatnie zdanie brzmi niezwykle interesująco.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.